Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Przesunęli karetki z Pasymia i Świętajna do Szczytna


Beata Kostrzewa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie poinformowała „Tygodnik Szczytno”, że zakończyły się rozmowy w wojewódzkim sztabie kryzysowym w sprawie protestu ratowników medycznych w naszym powiecie.Efekt rozmów to – relokacja karetek ze Świętajna i Pasymia. Będą one od dziś stacjonowały w Szczytnie.


Reklama

 

Reklama

- Z kolei teren gminy Pasym zabezpieczy ratownictwo medyczne z Olsztyna, a teren gminy Świętajno z Rucianego Nida – mówi dyrektor Beata Kostrzewa. - Nie możemy mieszkańców naszego powiatu zostawić bez opieki. Robimy co możemy, aby było bezpiecznie. Protest ratowników dotyczy całego kraju. Sytuacja jest dynamiczna i trudna – dodaje.

 

Przypomnijmy w poniedziałek popołudniu niemal 70 procent ratowników z naszego powiatu poszło na zwolnienia lekarskie. Szczytno, gdzie stacjonowały dwie karetki zostało ich pozbawione, bo nie było ratowników do pracy. W naszym powiecie na co dzień bezpieczeństwa pilnują cztery zespoły ratownicze: dwie kartki stacjonują w Szczytnie i po jednej w Świętajnie i Pasymiu.Komentarze do artykułu

Jurek

Może warto zaczać szanowac ratownikow.Dac godne penseje. Z tgo co wiem konflikt jest z Panią Dyrektor .Kilkukrotne rozmowy nie przyniosly skutku.a bedzie prwnie jeszcze gorzej.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama