Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Przenosiny przedszkola w Rozogach


Gminni radni zadecydują o przeprowadzce gminnego przedszkola. Jego nową siedzibą będzie budynek szkoły. - Obecnie w szkole uczy się 300 uczniów, a bywało ich i 600. To oznacza, że w szkolnym budynku jest dość miejsca i dla przedszkolaków – argumentuje wójt Zbigniew Kudrzycki.Plan przeniesienia przedszkola nie jest nowy. Był już rozważany także w ubiegłym roku. Analizowano między innymi połączenie placówek w zespół. Teraz wiadomo, że takiego połączenia nie będzie, a jedyny związek pomiędzy przedszkolem a szkołą będą stanowiły wspólne mury.

 

- Na najbliższej sesji będzie podejmowana uchwała tzw. wstępna, o zamiarze zmiany siedziby placówki – mówi wójt. - Mimo że nie zmieni się nic w organizacji, to procedura jest taka sama, jak przy likwidacji, łączeniu itp.

 


Żeby doszło do zmiany siedziby, zgodę musi wyrazić kurator. - Ale rozmowy już się odbyły i wstępną akceptację mamy. Nie sprzeciwiają się też rodzice – zapewnia wójt Kudrzycki.

 

Przedszkole w szkolnych murach zafunkcjonuje od 1 września. W dotychczasowym budynku przewidziano dość radykalny remont. Stare przedszkole nadal pozostanie w gminnych zasobach i – jak zapewnia wójt - znajdą tam swoją siedzibę gminne instytucje.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze