Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Przenosiny przedszkola w Rozogach


Gminni radni zadecydują o przeprowadzce gminnego przedszkola. Jego nową siedzibą będzie budynek szkoły. - Obecnie w szkole uczy się 300 uczniów, a bywało ich i 600. To oznacza, że w szkolnym budynku jest dość miejsca i dla przedszkolaków – argumentuje wójt Zbigniew Kudrzycki.



Plan przeniesienia przedszkola nie jest nowy. Był już rozważany także w ubiegłym roku. Analizowano między innymi połączenie placówek w zespół. Teraz wiadomo, że takiego połączenia nie będzie, a jedyny związek pomiędzy przedszkolem a szkołą będą stanowiły wspólne mury.

 

- Na najbliższej sesji będzie podejmowana uchwała tzw. wstępna, o zamiarze zmiany siedziby placówki – mówi wójt. - Mimo że nie zmieni się nic w organizacji, to procedura jest taka sama, jak przy likwidacji, łączeniu itp.

 


Żeby doszło do zmiany siedziby, zgodę musi wyrazić kurator. - Ale rozmowy już się odbyły i wstępną akceptację mamy. Nie sprzeciwiają się też rodzice – zapewnia wójt Kudrzycki.

 

Przedszkole w szkolnych murach zafunkcjonuje od 1 września. W dotychczasowym budynku przewidziano dość radykalny remont. Stare przedszkole nadal pozostanie w gminnych zasobach i – jak zapewnia wójt - znajdą tam swoją siedzibę gminne instytucje.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-05-23 12:30:16

Prędkość zabrała prawko w Rozogach

  • Piątek, 2019-05-17 12:17:17

Zmiana cen i systemu śmieciowego w Rozogach

  • Czwartek, 2019-05-16 09:00:41

Fotowoltaika w Rozogach w rękach ministra

  • Piątek, 2019-04-05 11:08:49

Tenis stołowy w Rozogach

  • Środa, 2019-03-20 12:55:57

Dotacją dla przedszkola zajmie się sąd

  • Piątek, 2019-03-01 09:28:27

Honda spłonęła na drodze w Rozogach


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK