Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Przemek otrzymał medal „Młodego Bohatera” od ministra Brudzińskiego


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wyróżnił 8-letniego Przemka Banul medalem „Młody Bohater”. Chłopiec wykazał się ogromną rozwagą ponieważ wszczął alarm po tym, gdy jako pierwszy zauważył pożar budynku, w którym znajdowali się śpiący ludzie.



Minister Brudziński medal wręczył podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 8-letni Przemka Banul z Rańska odebrał go osobiście.

 

 

„Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Ta nagroda wręczana jest dzieciom, które ocaliły, bądź w sposób aktywny przyczyniły się do ocalenia innych osób.

Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

- Jesteś prawdziwym bohaterem – mówił minister do Przemka wręczając mu medal. - Niejedna osoba mogłaby wziąć z ciebie przykład. Gratuluję ci Przemku, a także twoim rodzicom, którzy wychowali cię na mądrego człowieka. Swoją postawą dałeś przykład innym jak należy postępować.


 

Przypomnijmy, dzielny Przemek Banul 20 stycznia 2018 roku rano, jako pierwszy zauważył dym i ogień wydobywający się z dachu sąsiedniego budynku. Natychmiast zaalarmował dorosłych, ale najpierw … pobiegł po swoją gaśnicę. Jednak jak przyznał w ułamku sekundy zorientował się, że przecież jego gaśnica jest za mała.

Wtedy zaczął głośno wołać o pomoc, i ratunek dla sąsiadów. Zaalarmował inne osoby, które wezwały policję i staż pożarną. Chłopiec wiedział, że w płonącym budynku są ludzie i bardzo chciał im pomóc. Zostali uratowani dzięki reakcji Przemka.

 

Przemkowi Banul oraz jego rodzicom podziękowania za postawę godną naśladowania złożyli także insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie oraz Pan Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

 

Przemku, gratulujemy wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-06-07 12:15:13

Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie

  • Czwartek, 2019-05-16 09:00:41

Fotowoltaika w Rozogach w rękach ministra

  • Niedziela, 2019-05-12 21:56:06

13 medali naszych pływaków w Pułtusku

  • Wtorek, 2019-04-30 11:34:32

Sześć medali trojga wojowników Katany

  • Wtorek, 2019-04-30 11:27:45

Medalowe sukcesy Płetwala w Mławie


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36