Reklama


Reklama

Przemek otrzymał medal „Młodego Bohatera” od ministra Brudzińskiego


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wyróżnił 8-letniego Przemka Banul medalem „Młody Bohater”. Chłopiec wykazał się ogromną rozwagą ponieważ wszczął alarm po tym, gdy jako pierwszy zauważył pożar budynku, w którym znajdowali się śpiący ludzie.



Minister Brudziński medal wręczył podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 8-letni Przemka Banul z Rańska odebrał go osobiście.

 

 

„Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Ta nagroda wręczana jest dzieciom, które ocaliły, bądź w sposób aktywny przyczyniły się do ocalenia innych osób.

Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Reklama

 

- Jesteś prawdziwym bohaterem – mówił minister do Przemka wręczając mu medal. - Niejedna osoba mogłaby wziąć z ciebie przykład. Gratuluję ci Przemku, a także twoim rodzicom, którzy wychowali cię na mądrego człowieka. Swoją postawą dałeś przykład innym jak należy postępować.

 

Przypomnijmy, dzielny Przemek Banul 20 stycznia 2018 roku rano, jako pierwszy zauważył dym i ogień wydobywający się z dachu sąsiedniego budynku. Natychmiast zaalarmował dorosłych, ale najpierw … pobiegł po swoją gaśnicę. Jednak jak przyznał w ułamku sekundy zorientował się, że przecież jego gaśnica jest za mała.

Wtedy zaczął głośno wołać o pomoc, i ratunek dla sąsiadów. Zaalarmował inne osoby, które wezwały policję i staż pożarną. Chłopiec wiedział, że w płonącym budynku są ludzie i bardzo chciał im pomóc. Zostali uratowani dzięki reakcji Przemka.

Reklama

 

Przemkowi Banul oraz jego rodzicom podziękowania za postawę godną naśladowania złożyli także insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie oraz Pan Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

 

Przemku, gratulujemy wyróżnienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42