Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Przedszkole i urząd w remoncie


Trwa termomodernizacja budynków przedszkola i urzędu gminy w Rozogach. Okazuje się, że koronawirus ma też dobre skutki – prace „na urzędzie” zakończą się już maju, a miały w październiku.Dzięki ograniczeniom w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Rozogach spowodowanymi pandemią wykonawca termomodernizacji budynku mógł przyśpieszyć.


Reklama

 

Reklama

- Zakres prac jest spory, ale mniejszy ruch interesantów i pracowników sprawił, że wiele rzeczy poszło sprawniej – tłumaczy wójt Zbigniew Kudrzycki. - Na urzędzie pojawiła się instalacja fotowoltaiczna, pozwoli nam to zaoszczędzić na energii, będzie też bardziej ekologicznie. Wymieniliśmy instalację elektryczną, grzewczą, okna. Wykonano też wewnętrzne docieplenia niektórych pomieszczeń. Przypomnę, że od połowy lat 80. żadne większe prace remontowe nie były tu wykonywane.

 

Pierwotnie prace miały zakończyć się w październiku, ale jak mówi wójt, jest duża szansa, że firma upora się z nimi już do końca maja.

 

Jednocześnie trwa termomodernizacja budynku przedszkola w Rozogach. Tam również pojawią się panele fotowoltaiczne.

 

- Przewidziana jest też wymiana instalacji grzewczej, elektrycznej, okien oraz dachu – wylicza wójt Kudrzycki. - Obiekt ma być gotowy na wrzesień tego roku.

 

Koszty obu inwestycji to około 2,3 mln zł, z czego 900 tys. zł gminie udało się na ten cel pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama