Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Przedstawiamy starostów dożynek w Jedwabnie (zdjęcia)


Gminne dożynki w Jedwabnie za nami. Przedstawiamy tegorocznych starostów dożynek, którymi byli: Agata Tyc oraz Marek Zyśk. Pani Agata jest rolniczką z Szuci, a pan Marek rolnikiem z Burdąga.Agata Tyc - starościna

 

Pani Agata od urodzenia mieszka w Szuci i tam zajmuje się produkcją rolną. Początkowo w gospodarstwie swoich rodziców – państwa Gorząchów, a gdy w 2000 roku odziedziczyła to gospodarstwo, prowadzi je wraz z mężem Krzysztofem.

 

Specjalizacją gospodarstwa państwa Tyców jest produkcja mleka. Az 58 hektarów, z posiadanych 65, to użytki zielone, zaś na pozostałym areale prowadzona jest uprawa kukurydzy, również na paszę dla posiadanego stada. W zmodernizowanej, nowoczesnej oborze swoje miejsce ma 50 krów: 30 mlecznych rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, a pozostałe to jałowice do wymiany w odbudowie stada. Mleko odbierane jest bezpośrednio z gospodarstwa przez największą mleczarnię MLEKPOL w Grajewie. Od 2002 roku gospodarstwo pzoostaje pod kontrolą użytkowości mlecznej.


Reklama

 

Pani Agata jest nie tylko przodującym, ale i aktywnym rolnikiem. Trzecią kadencję z rzędu jest delegatem powiatu szczycieńskiego w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej. W 2013 roku została odznaczona odznaką honorową ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA. W 2014 roku była starościną na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku. Ma troje dzieci: córkę Roksanę i dwóch synów: Krystiana i Kacpra.

 


 

Marek Zyśk - starosta

 

Pan Marek to młody rolnik z Burdąga, który swoje gospodarstwo odziedziczył po rodzicach. Zaryzykował zmieniając jego profil z produkcji mleka na hodowlę bydła opasowego i teraz cieszy się tą decyzją. W iście ekspresowym tempie postawił dom dla swojej rodziny oraz oborę dla stada, które liczy 60 sztuk w większości bydła opasowego. Obecnie dysponuje około 47 ha własnej ziemi i 25 ha będącymi w dzierżawie.

Reklama

 

Pracę na roli zna od dzieciństwa, a praktykę pogłębił wiedzą, zdobytą podczas studiów, ukończył bowiem Uniwersytet Warmińsko– Mazurski w Olsztynie na kierunku: rolnictwo i ochrona środowiska. Efektywnie sięga po dotacje z zewnątrz stale modernizując swoje gospodarstwo. Ważne miejsce w życiu Marka Zyśka zajmuje rodzina: żona Dorota oraz ich 3-letni synek Maciej.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama