Reklama


Reklama

Przedstawiamy starostów dożynek w Jedwabnie (zdjęcia)


Gminne dożynki w Jedwabnie za nami. Przedstawiamy tegorocznych starostów dożynek, którymi byli: Agata Tyc oraz Marek Zyśk. Pani Agata jest rolniczką z Szuci, a pan Marek rolnikiem z Burdąga.Agata Tyc - starościna

 

Pani Agata od urodzenia mieszka w Szuci i tam zajmuje się produkcją rolną. Początkowo w gospodarstwie swoich rodziców – państwa Gorząchów, a gdy w 2000 roku odziedziczyła to gospodarstwo, prowadzi je wraz z mężem Krzysztofem.

 

Specjalizacją gospodarstwa państwa Tyców jest produkcja mleka. Az 58 hektarów, z posiadanych 65, to użytki zielone, zaś na pozostałym areale prowadzona jest uprawa kukurydzy, również na paszę dla posiadanego stada. W zmodernizowanej, nowoczesnej oborze swoje miejsce ma 50 krów: 30 mlecznych rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, a pozostałe to jałowice do wymiany w odbudowie stada. Mleko odbierane jest bezpośrednio z gospodarstwa przez największą mleczarnię MLEKPOL w Grajewie. Od 2002 roku gospodarstwo pzoostaje pod kontrolą użytkowości mlecznej.


Reklama

 

Pani Agata jest nie tylko przodującym, ale i aktywnym rolnikiem. Trzecią kadencję z rzędu jest delegatem powiatu szczycieńskiego w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej. W 2013 roku została odznaczona odznaką honorową ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA. W 2014 roku była starościną na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku. Ma troje dzieci: córkę Roksanę i dwóch synów: Krystiana i Kacpra.

 


 

Marek Zyśk - starosta

 

Pan Marek to młody rolnik z Burdąga, który swoje gospodarstwo odziedziczył po rodzicach. Zaryzykował zmieniając jego profil z produkcji mleka na hodowlę bydła opasowego i teraz cieszy się tą decyzją. W iście ekspresowym tempie postawił dom dla swojej rodziny oraz oborę dla stada, które liczy 60 sztuk w większości bydła opasowego. Obecnie dysponuje około 47 ha własnej ziemi i 25 ha będącymi w dzierżawie.

Reklama

 

Pracę na roli zna od dzieciństwa, a praktykę pogłębił wiedzą, zdobytą podczas studiów, ukończył bowiem Uniwersytet Warmińsko– Mazurski w Olsztynie na kierunku: rolnictwo i ochrona środowiska. Efektywnie sięga po dotacje z zewnątrz stale modernizując swoje gospodarstwo. Ważne miejsce w życiu Marka Zyśka zajmuje rodzina: żona Dorota oraz ich 3-letni synek Maciej.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01