Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Przedłużona rozbudowa szpitala


Przesuwa się oddanie do użytku nowego skrzydła szpitala w Szczytnie. Spowolnienie wynika z panującej pandemii koronawirusa. - Myślę, że budowa zakończona zostanie do końca sierpnia tego roku i jest to taki ostateczny termin – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - Niestety, wciąż trwające prace w nowym skrzydle szpitala opóźnią też nieco oddanie do użytku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ta inwestycja jest również realizowana i prace są bardzo zaawansowane.Jak powiedział wicestarosta zarówno nowe skrzydło szpitalne, jak i SOR będą w pełni wyposażone.

 

- Po zakończeniu prac będziemy musieli zmierzyć się z przeniesieniem niektórych pacjentów na nowe oddziały – mówi. - Mamy nadzieję, że całe to zamieszanie z koronowirusem się skończy, bo w innym przypadku może być to bardzo trudne przedsięwzięcie.

 

Patrząc na to, co dzieje się w kraju i na świecie, rozbudowa szpitala w Szczytnie była trafionym pomysłem. Mimo że powiat buduje go z własnych środków, to placówka będzie solidnie doposażona w w nowoczesny sprzęt różnego rodzaju zbiórek, czy darów niezwiązanych z występowaniem koronawirus.


Reklama

 

W rozbudowanym szpitalu ma wzrosnąć liczba łóżek dla pacjentów. Będzie ich na początku około 120, gdy doliczymy do tego 30 łóżek w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Liczba miejsc w tym ostatnim z czasem ma wzrosnąć nawet do 60, więc szczycieńska placówka medyczna będzie dysponowała łącznie 180 miejscami.

 

Budowa nowego szpitalnego skrzydła kosztuje blisko 20 mln zł. Według planu w nowej części szpitala mają się mieścić: oddział dziecięcy na 20 łóżek, oddział wewnętrzny na 50 łóżek, apteka szpitalna, laboratorium analityczne oraz zespół pracowni endoskopowych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Borys

Tylko czy personelu nie zabraknie na nową część szpitala? Tak tylko martwię się

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-05-25 12:13:06

Ranny motocyklista trafił do szpitala

 • Środa, 2020-05-13 13:42:41

Będzie rozbudowa podstawówki

 • Poniedziałek, 2020-05-11 14:08:51

Gmina Jedwabno dołożyła się do szpitala

 • Środa, 2020-04-29 17:42:17

Intensywne doposażanie szpitala

 • Czwartek, 2020-04-16 10:30:42

Przyjechała z Niemiec trafiła do szpitala

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23