Reklama


Reklama

Przedłużona rozbudowa szpitala


Przesuwa się oddanie do użytku nowego skrzydła szpitala w Szczytnie. Spowolnienie wynika z panującej pandemii koronawirusa. - Myślę, że budowa zakończona zostanie do końca sierpnia tego roku i jest to taki ostateczny termin – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - Niestety, wciąż trwające prace w nowym skrzydle szpitala opóźnią też nieco oddanie do użytku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ta inwestycja jest również realizowana i prace są bardzo zaawansowane.Jak powiedział wicestarosta zarówno nowe skrzydło szpitalne, jak i SOR będą w pełni wyposażone.

 

- Po zakończeniu prac będziemy musieli zmierzyć się z przeniesieniem niektórych pacjentów na nowe oddziały – mówi. - Mamy nadzieję, że całe to zamieszanie z koronowirusem się skończy, bo w innym przypadku może być to bardzo trudne przedsięwzięcie.

 

Patrząc na to, co dzieje się w kraju i na świecie, rozbudowa szpitala w Szczytnie była trafionym pomysłem. Mimo że powiat buduje go z własnych środków, to placówka będzie solidnie doposażona w w nowoczesny sprzęt różnego rodzaju zbiórek, czy darów niezwiązanych z występowaniem koronawirus.


Reklama

 

W rozbudowanym szpitalu ma wzrosnąć liczba łóżek dla pacjentów. Będzie ich na początku około 120, gdy doliczymy do tego 30 łóżek w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Liczba miejsc w tym ostatnim z czasem ma wzrosnąć nawet do 60, więc szczycieńska placówka medyczna będzie dysponowała łącznie 180 miejscami.

 

Budowa nowego szpitalnego skrzydła kosztuje blisko 20 mln zł. Według planu w nowej części szpitala mają się mieścić: oddział dziecięcy na 20 łóżek, oddział wewnętrzny na 50 łóżek, apteka szpitalna, laboratorium analityczne oraz zespół pracowni endoskopowych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Borys

Tylko czy personelu nie zabraknie na nową część szpitala? Tak tylko martwię się

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze