Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Przed nami LOVE SZCZYTNO 2021 – sobota, 14 sierpnia


Szczegóły LOVE SZCZYTNO 2021 - przybliża Tomasz Łachacz ze Stowarzyszania Projektownia.Tomasz Łachacz.

Może parę słów o idei...

 

Love Szczytno jest to piknik rodzinny dla mieszkańców i turystów. Jego głównym celem jest integracja społeczności lokalnej poprzez aktywne uczestnictwo w różnych aktywnościach, zarówno sportowych, jak i tych związanych z kulturą. Naszym celem jest przede wszystkim „zainspirowanie” uczestników np. do działania, do rozwijania własnych zainteresowań, do spędzenia czasu w sposób ciekawy, wspólnie z rodziną, znajomymi, sąsiadami.

 

Jakie atrakcje czekają na uczestników w tym roku?


Reklama

 

Trochę tradycyjnych i parę nowych. Przygotowaliśmy m.in. turniej szachowy w plenerze, podwórkowy turniej piłki nożnej dla dzieci, gry i zabawy z tenisem ziemnym, warsztaty frisbee ultimate, slackline. Na najmłodszych czekać będą dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, bańki mydlane oraz inne niespodzianki. Ciekawym punktem programu będą występy lokalnej młodzieży, która zaprezentuje swoje muzyczne aranżacje. Wieczorem zapraszamy do kina plenerowego na inspirujący film „The Ulimate Life”.

 

Love Szczytno to już wydarzenie z tradycjami...

 

I to niemałymi. Zapoczątkowała ją Warszawska Fundacja Misja Służby Rodzinie 10 lat temu w znacznie skromniejszej formie. Z Magdą, Irkiem i Kasią z Fundacji szybko znaleźliśmy wspólny język i postanowiliśmy rozpocząć współpracę. Jako stałe miejsce pikniku zaproponowałem zaniedbany i zarośnięty teren między ulicami Leyka i Nauczycielską, bo to świetnie miejsce do odpoczynku i rekreacji. Wymagało tylko odpowiedniego zagospodarowania. Podczas jednego z pierwszych pikników wspólnie z mieszkańcami oczyściliśmy ten teren i pomalowaliśmy istniejące jeszcze wtedy ogrodzenie. Z roku na rok skwer wygląda coraz lepiej, a Love Szczytno jest już dużym wydarzeniem, które wspólnie ze mną organizuje Sławek Staszak, wspomniana Fundacja, a wspiera nas też Fundacja Autrimpus, Klub Szachowy Odrodzenie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w osobie prezesa Krzysztofa Krakowskiego. Dziś mam wielką satysfakcję, ponieważ Love Szczytno jest wydarzeniem, w którym mieszkańcy chętnie uczestniczą, a skwer został uporządkowany i częściowo zagospodarowany.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama