Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Protest aptek, nie chcą nocnych dyżurów


Właściciele szczycieńskich aptek nie chcą sprzedawać leków w nocy i nie sprzedają. Nie godzą się na całodobowe dyżury nakazane przez samorząd powiatowy w drodze uchwały. Wnioskują do wojewody o jej uchylenie w trybie nadzorczym.

 



- Pomijając wszystkie wątpliwości formalne, to nasze zarzuty dotyczą podstawowej kwestii: apteki to są prywatne firmy, przedsiębiorstwa i nikt nie może nam nakazywać czy i kiedy mamy pracować – mówi Daniel Walaszczyk, reprezentujący lokalne środowisko aptekarskie.

 

Skarga do wojewody została złożona w poniedziałek, 28 maja, do jest ewentualnego uwzględnienia więc jeszcze daleko.

 

- Uważamy, że ta skarga powoduje nieważność powiatowej uchwały – podkreśla pan Daniel. - W związku z tym informuję potencjalnych klientów, że harmonogram dyżurów aptek jest aktualny, jednakże te dyżury są pełnione tylko do północy. Apteki w Szczytnie więc otwierane o godzinie 8. rano i pracują najczęściej do godziny 20, a jedna dyżurna – do 24. Przy okazji dodam, że jeśli w harmonogramie dyżurów występuje apteka Osiedlowa, to w rzeczywistości dyżur pełni apteka Promocyjna.


 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-02-10 12:24:34

Krwawy protest w DPS Szczytno

  • Piątek, 2019-02-08 10:24:21

Chcą wydłużyć kadencję sołtysom

  • Wtorek, 2018-08-14 17:15:03

Protest... sąd w Szczytnie


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec