Reklama


Reklama

Prokuratura przygląda się milionom wydanym na InnoPolice


Szczycieńska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące realizacji projektu „Budowa i Wyposażenie Centrum Nauki InnoPolice”, na którego przygotowania do budowy wydano ponad 2 mln zł, a które ostatecznie nie powstało. Z naszych informacji wynika, że śledztwo idzie w stronę przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez miejskich urzędników.W marcu do śledczych trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

- Szóstego kwietnia prokurator wszczął śledztwo – mówi Adam Popek, szef szczycieńskiej Prokuratury Rejonowej. - Na razie toczy się ono w sprawie. Prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez przedstawicieli Gminy Miejskiej Szczytno.

 

Śledczy mają do analizy bardzo obszerną dokumentację projektu InnoPolice.

 

- Musi zostać ona dokładnie zbadana – mówi prokurator Popek. - Będą przesłuchiwani również świadkowie, w tym urzędnicy oraz osoby, które realizowały pewne prace na rzecz tego projektu. Po zebraniu tych materiałów i ich analizie będziemy wiedzieli, czy doszło do nieprawidłowości przy tym projekcie. Tyle na razie mogę powiedzieć.


Reklama

 

Z informacji, do których dotarli dziennikarze „Tygodnika Szczytno” wynika, że zawiadamiający dostarczył do prokuratury dość obszerny materiał, w którym wskazuje konkretnie, że naruszenia prawa mogli dopuścić się była burmistrz Danuta Górska, obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski i jeden z naczelników Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

Naruszenie prawa przy projekcie InnoPolice miałoby polegać na niedopełnieniu obowiązków, poświadczeniu nieprawdy oraz przekroczeniu uprawnień i narażeniu Gminy Miejskiej Szczytno na szkodę majątkową wielkich rozmiarów. Dokładnie chodzi o 2 mln 78 tysięcy 420 zł i 61 groszy, które na projekt zostało wydane z miejskiej kasy. Mimo tak ogromnych nakładów centrum jednak nie powstało, bo nowy burmistrz zrezygnował z tej inwestycji.

Reklama

 

 

 

Fot. Prokurator Adam Popek: - Śledztwo w sprawie InnoPolice zostało wszczęte szóstego kwietnia.Komentarze do artykułu

Janusz

No i przyjdzie jeszcze Pani Górskiej się tłumaczyć.....,.

Grzegorz

Jedynie radni klubu razem dla mieszkańców byli i są przeciwko od początku do końca.

Śmieszek

\"A nas przy tym wszystkim nie było...\"

Adam

No to Panowie z PSL u mają już ciepło, gdyż z burmistrz Górską głosowali za projektem chwaląc się wszem i wobec nawet na ulotkach wyborczych pan Rafał, Tomek i cała reszta a gdy wybory się zakończyły, ok 2 miliony złotych z budżetu miasta wyszło panowie się wycofali i głosowali przeciw Innopolice. Przyszedł czas rozliczenia panowie.....

Napisz

Reklama


Komentarze