Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Prokuratura przygląda się milionom wydanym na InnoPolice


Szczycieńska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące realizacji projektu „Budowa i Wyposażenie Centrum Nauki InnoPolice”, na którego przygotowania do budowy wydano ponad 2 mln zł, a które ostatecznie nie powstało. Z naszych informacji wynika, że śledztwo idzie w stronę przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez miejskich urzędników.W marcu do śledczych trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

- Szóstego kwietnia prokurator wszczął śledztwo – mówi Adam Popek, szef szczycieńskiej Prokuratury Rejonowej. - Na razie toczy się ono w sprawie. Prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez przedstawicieli Gminy Miejskiej Szczytno.

 

Śledczy mają do analizy bardzo obszerną dokumentację projektu InnoPolice.

 

- Musi zostać ona dokładnie zbadana – mówi prokurator Popek. - Będą przesłuchiwani również świadkowie, w tym urzędnicy oraz osoby, które realizowały pewne prace na rzecz tego projektu. Po zebraniu tych materiałów i ich analizie będziemy wiedzieli, czy doszło do nieprawidłowości przy tym projekcie. Tyle na razie mogę powiedzieć.


Reklama

 

Z informacji, do których dotarli dziennikarze „Tygodnika Szczytno” wynika, że zawiadamiający dostarczył do prokuratury dość obszerny materiał, w którym wskazuje konkretnie, że naruszenia prawa mogli dopuścić się była burmistrz Danuta Górska, obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski i jeden z naczelników Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

Naruszenie prawa przy projekcie InnoPolice miałoby polegać na niedopełnieniu obowiązków, poświadczeniu nieprawdy oraz przekroczeniu uprawnień i narażeniu Gminy Miejskiej Szczytno na szkodę majątkową wielkich rozmiarów. Dokładnie chodzi o 2 mln 78 tysięcy 420 zł i 61 groszy, które na projekt zostało wydane z miejskiej kasy. Mimo tak ogromnych nakładów centrum jednak nie powstało, bo nowy burmistrz zrezygnował z tej inwestycji.

Reklama

 

 

 

Fot. Prokurator Adam Popek: - Śledztwo w sprawie InnoPolice zostało wszczęte szóstego kwietnia.Komentarze do artykułu

Janusz

No i przyjdzie jeszcze Pani Górskiej się tłumaczyć.....,.

Grzegorz

Jedynie radni klubu razem dla mieszkańców byli i są przeciwko od początku do końca.

Śmieszek

\"A nas przy tym wszystkim nie było...\"

Adam

No to Panowie z PSL u mają już ciepło, gdyż z burmistrz Górską głosowali za projektem chwaląc się wszem i wobec nawet na ulotkach wyborczych pan Rafał, Tomek i cała reszta a gdy wybory się zakończyły, ok 2 miliony złotych z budżetu miasta wyszło panowie się wycofali i głosowali przeciw Innopolice. Przyszedł czas rozliczenia panowie.....

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23