Reklama


Reklama

Prokuratura przygląda się milionom wydanym na InnoPolice


Szczycieńska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące realizacji projektu „Budowa i Wyposażenie Centrum Nauki InnoPolice”, na którego przygotowania do budowy wydano ponad 2 mln zł, a które ostatecznie nie powstało. Z naszych informacji wynika, że śledztwo idzie w stronę przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez miejskich urzędników.W marcu do śledczych trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

- Szóstego kwietnia prokurator wszczął śledztwo – mówi Adam Popek, szef szczycieńskiej Prokuratury Rejonowej. - Na razie toczy się ono w sprawie. Prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez przedstawicieli Gminy Miejskiej Szczytno.

 

Śledczy mają do analizy bardzo obszerną dokumentację projektu InnoPolice.

 

- Musi zostać ona dokładnie zbadana – mówi prokurator Popek. - Będą przesłuchiwani również świadkowie, w tym urzędnicy oraz osoby, które realizowały pewne prace na rzecz tego projektu. Po zebraniu tych materiałów i ich analizie będziemy wiedzieli, czy doszło do nieprawidłowości przy tym projekcie. Tyle na razie mogę powiedzieć.


Reklama

 

Z informacji, do których dotarli dziennikarze „Tygodnika Szczytno” wynika, że zawiadamiający dostarczył do prokuratury dość obszerny materiał, w którym wskazuje konkretnie, że naruszenia prawa mogli dopuścić się była burmistrz Danuta Górska, obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski i jeden z naczelników Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

Naruszenie prawa przy projekcie InnoPolice miałoby polegać na niedopełnieniu obowiązków, poświadczeniu nieprawdy oraz przekroczeniu uprawnień i narażeniu Gminy Miejskiej Szczytno na szkodę majątkową wielkich rozmiarów. Dokładnie chodzi o 2 mln 78 tysięcy 420 zł i 61 groszy, które na projekt zostało wydane z miejskiej kasy. Mimo tak ogromnych nakładów centrum jednak nie powstało, bo nowy burmistrz zrezygnował z tej inwestycji.

Reklama

 

 

 

Fot. Prokurator Adam Popek: - Śledztwo w sprawie InnoPolice zostało wszczęte szóstego kwietnia.Komentarze do artykułu

Janusz

No i przyjdzie jeszcze Pani Górskiej się tłumaczyć.....,.

Grzegorz

Jedynie radni klubu razem dla mieszkańców byli i są przeciwko od początku do końca.

Śmieszek

\"A nas przy tym wszystkim nie było...\"

Adam

No to Panowie z PSL u mają już ciepło, gdyż z burmistrz Górską głosowali za projektem chwaląc się wszem i wobec nawet na ulotkach wyborczych pan Rafał, Tomek i cała reszta a gdy wybory się zakończyły, ok 2 miliony złotych z budżetu miasta wyszło panowie się wycofali i głosowali przeciw Innopolice. Przyszedł czas rozliczenia panowie.....

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09
 • Apartamenty Sonata zapraszają (zdjęcia)
  \"Poświęcenie przyszłym mieszkańcom zapewni szczęśliwe, dostatnie i bezpieczne życie\" - w przypadku gdy się to nie sprawdzi przysługuje odszkodowanie ?

  Ciekawy


  2020-10-26 10:25:20