Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Projektują mapę zagrożeń


 

Do tworzenia mapy niezbędna jest analiza stanu zagrożenia, czyli swoisty remanent. Te analizę przedstawił komendant KPP insp. Cezary Gołota, który omówił zagrożenia wynikające z przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, wykroczeń szczególnie uciążliwych...


  • Data:

 

Do tworzenia mapy niezbędna jest analiza stanu zagrożenia, czyli swoisty remanent. Te analizę przedstawił komendant KPP insp. Cezary Gołota, który omówił zagrożenia wynikające z przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie 2015 roku. W ocenie komendanta przygotowywana mapa pokaże zagrożenia zarówno zarejestrowane przez służby, jak i te, które zostały dostrzeżone przez obywateli. Pokaże gdzie i czego można się spodziewać i jak zagrożeń unikać. Pozwoli wreszcie na ocenę czy obecna struktura organizacyjna umożliwia skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także czy istnieje potrzeba utworzenia komisariatów lub posterunków Policji.


Reklama

Moderatorem poniedziałkowej debaty była mł. asp. Ewa Szczepanek.

Spektrum poruszanych zagadnień było bardzo szerokie, a niektóre wnioski i uwagi pozornie nie miały z bezpieczeństwem wiele wspólnego. Uwzględnienie w przyszłej mapie wszystkich postulatów może spowodować, że będzie to niezwykle obszerny dokument, zawierający wszelkie możliwe informacje o powiecie. Gdyby jednak mapa miała proponowany kształt czyli była dynamicznie modyfikowana, z możliwością wyszukiwania pełnej informacji tematycznej, byłaby z pewnością nieocenionym źródłem wiedzy.

Uczestnicy spotkania proponowali między innymi, by na mapie zaznaczone zostały drogi o złej nawierzchni i jakości (burmistrz Danuta Górska), miejsca potencjalnie narażone na atak terrorystyczny łącznie z instrukcją zachowań w razie takiego ataku (komendant Służby Ochrony Lotniska), szlaki migracji zwierząt leśnych, szczególnie na skrzyżowaniach z drogami publicznymi (przedstawiciel Nadleśnistwa Szczytno). Wnioskowano o zaznaczenie miejsc turystycznych: kąpielisk, jezior, skupisk letników itp., a w ślad za tym także informacji o walorach, która turystów miałaby zachęcić do przyjazdu. Reprezentanci służb medycznych i ratowniczych optowali za umieszczeniem w „mapie” zasad bezpiecznego korzystania z wody, dobrych praktyk z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a przedstawiciel służby celnej chciał, by za pomocą mapy informować mieszkańców o zagrożeniach, jakie może ze sobą nieść korzystanie z towarów bezakcyzowych.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama