Wtorek, 26 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Profesjonalni i skuteczni – ratują miejsca pracy


Przedsiębiorcy potrzebują pomocy tu i teraz – doskonale wie o tym Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. To pierwszy urząd w kraju, który wypłacił pieniądze dla mikroprzedsiębiorstw w ramach programu Tarcza Antykryzysowa Pożyczka dla Mikroprzedsiębiorstwa. Pieniądze na koncie lokalnej firmy pojawiły się już pierwszego dnia działania programu.Wniosek o pomoc, jako pierwsza złożyła firma z baraży kosmetycznej, która zatrudnia 4 osoby. To właśnie na niej pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy przetarli szlak pomocowy dla innych firm z naszego powiatu.

 

 

- W tej chwili najważniejsze jest dla nas wsparcie i ochrona istniejących miejsc pracy – mówi Beata Januszczyk, dyrektor PUP w Szczytnie. - Jesteśmy blisko przedsiębiorców, znamy ich potrzeby i oczekiwania. Stąd wiemy, ze ta pomoc jest potrzebna tu i teraz. Stąd takie ekspresowe działania.

 

Dyrektor Januszczyk nie wyklucza, że w najbliższych tygodniach pojawią się jeszcze inne formy pomocy. - I na pewno nie będziemy zwlekali z ich wprowadzeniem – zapewnia. - Już od dawna nie czujemy się typowymi urzędnikami, a nowoczesną instytucją rynku pracy, która musi działać dynamicznie i szybko dostosowywać się do nowych realiów. Tak dziś działają nowoczesne firmy, a my nie zostajemy w tyle.

 

 

W czwartek, 2 kwietnia (do godziny 11) do urzędu pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej wpłynęły kolejne siedem wniosków od przedsiębiorców z prośbą o wsparcie pożyczkowe. - Jak będzie trzeba to będziemy przyjmowali je też przez okno – mówi z uśmiechem dyrektor Beata Januszczyk. I wcale nie żartuje, bo formalnie do urzędu wejść nie można, a jedyną drogą złożenia takiego wniosku jest droga elektroniczna, lub specjalna skrzynka podawcza stojąca przed urzędem, która opróżniana jest raz dziennie lub tradycyjna poczta.


Reklama

 

 

Z postawy urzędników PUP zadowolony jest starosta Jarosław Matłach, który jest organem prowadzącym tej instytucji.

 

- Od zawsze wiedziałem, że pracują tam profesjonaliści – mówi. - Doskonale przygotowani, którzy wiedzą, jak szybko wdrożyć i zacząć realizować każdy program pomocowy, czy dla przedsiębiorców, czy bezrobotnych.

 

 

 

 

 

 

Jak złożyć wniosek?

 

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie ogłasza nabór wniosków o udzielenia pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorcy.

 

Wysokość wsparcia: 5 000 zł.

 

Warunki: prowadzenie działalności przed 1 marca br., zatrudnianie co najmniej 1 pracownika, a nie więcej niż 9 pracowników (w ramach umowy o pracę, może być niepełny etat).

 

Możliwość umorzenia pod warunkiem nie zmniejszenia stanu zatrudnienia przez okres 3 miesięcy od udzielenia pożyczki.

Reklama

 

Podstawa prawna: art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Druki wniosku i umowy: www.pup.szczytno.pl

Dodatkowe informacje: 89 621 77 45 lub: pup@pup.szczytno.pl

Wniosek wraz z podpisaną umową można złożyć w skrzynce nadawczej Urzędu, drogą pocztową lub w formie elektronicznej (wymagany podpis elektroniczny lub profil zaufany) poprzez stronę: https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup…

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze