Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Prawie osiem ton nakrętek dla Pawła


W ciągu zaledwie kilku miesięcy do ustawionego przy hali Wagnera serca i innych miejsc zbiórki trafiło prawie osiem ton nakrętek. Środki z ich sprzedaży wspomogą leczenie i rehabilitację Pawła Kosakowskiego, który doznał poważnych szkód w ubiegłorocznym wypadku.Inicjatywa takiej formy pomocy wyszła od Piotra Mikoszy, obecnie kierownika hali Wagnera. Włączyli się policjanci, dzieci, młodzież i wiele innych osób, a efekty ich zaangażowania trafiły na pakę wielkiego tira. Nie oznacza to jednak, że metalowe serce przed halą sportową pozostanie puste.

 

Ruszyła kolejna zbiórka, tym razem na rzecz 8-letniej Julii Buczko. Dziewczynka, co prawda, nie jest mieszkanką naszego miasta, ani nawet powiatu, ale jej tata to szczytnianin. Na rzecz Julki akcje pomocy już w Szczytnie były wielokrotnie organizowane, głównie przez aktywne morsy i biegaczy.


Reklama

 

Chociaż nie brakuje osób, które sceptycznie odnoszą się do podobnych akcji i gromadzenia nakrętek, to jednak warto tej działalności przyjrzeć się bliżej. Już tylko pobieżny przegląd internetu przynosi informacje, że firm chętnie skupujących te nakrętki nie brakuje.

 

Nie wszędzie podawana jest cena, ale niemal pewne jest, że przy dobrych układach za tonę takich nakrętek można uzyskać 700-800 zł, a nawet więcej. To oznacza, że odrobiną zbiorowego wysiłku i zmniejszeniem ilości wywalanych śmieci można jakiejś poszkodowanej przez los osobie zafundować na przykład solidną rehabilitację. Same korzyści.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Panda.

Moim zdaniem to każdy MOPS czy GOPS powinien mieć wystawiony oznaczony pojemnik na te nakrętki przed swą siedzibą.

niepełnopsrawna

Inicjatywa super, ale mimo wszytko uważam że jeśli prowadzi się taką akcję to powinna ona obejmować mieszkańców Szczytna, wystarczy przejść się do SOSW Szczytno lub Stowarzyszenia Promyk i zobaczyć ile dzieci jest w trudnych sytuacjach, porozmawiać z rodzicami. Koszty turnusów rehabilitacyjnych często nie są w zasięgu ręki tych rodziców.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama