Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Prawie osiem ton nakrętek dla Pawła


W ciągu zaledwie kilku miesięcy do ustawionego przy hali Wagnera serca i innych miejsc zbiórki trafiło prawie osiem ton nakrętek. Środki z ich sprzedaży wspomogą leczenie i rehabilitację Pawła Kosakowskiego, który doznał poważnych szkód w ubiegłorocznym wypadku.Inicjatywa takiej formy pomocy wyszła od Piotra Mikoszy, obecnie kierownika hali Wagnera. Włączyli się policjanci, dzieci, młodzież i wiele innych osób, a efekty ich zaangażowania trafiły na pakę wielkiego tira. Nie oznacza to jednak, że metalowe serce przed halą sportową pozostanie puste.

 

Ruszyła kolejna zbiórka, tym razem na rzecz 8-letniej Julii Buczko. Dziewczynka, co prawda, nie jest mieszkanką naszego miasta, ani nawet powiatu, ale jej tata to szczytnianin. Na rzecz Julki akcje pomocy już w Szczytnie były wielokrotnie organizowane, głównie przez aktywne morsy i biegaczy.


Reklama

 

Chociaż nie brakuje osób, które sceptycznie odnoszą się do podobnych akcji i gromadzenia nakrętek, to jednak warto tej działalności przyjrzeć się bliżej. Już tylko pobieżny przegląd internetu przynosi informacje, że firm chętnie skupujących te nakrętki nie brakuje.

 

Nie wszędzie podawana jest cena, ale niemal pewne jest, że przy dobrych układach za tonę takich nakrętek można uzyskać 700-800 zł, a nawet więcej. To oznacza, że odrobiną zbiorowego wysiłku i zmniejszeniem ilości wywalanych śmieci można jakiejś poszkodowanej przez los osobie zafundować na przykład solidną rehabilitację. Same korzyści.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Panda.

Moim zdaniem to każdy MOPS czy GOPS powinien mieć wystawiony oznaczony pojemnik na te nakrętki przed swą siedzibą.

niepełnopsrawna

Inicjatywa super, ale mimo wszytko uważam że jeśli prowadzi się taką akcję to powinna ona obejmować mieszkańców Szczytna, wystarczy przejść się do SOSW Szczytno lub Stowarzyszenia Promyk i zobaczyć ile dzieci jest w trudnych sytuacjach, porozmawiać z rodzicami. Koszty turnusów rehabilitacyjnych często nie są w zasięgu ręki tych rodziców.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13