Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pozycjonowanie lokalne - dlaczego warto na nie postawić?


Można się pokusić o stwierdzenie, że obecnie bez pozycjonowania strony www, ta nie zaistnieje w internecie. Wyszukiwarka internetowa stworzona natomiast została w taki sposób, by za pomocą odpowiednich fraz i słów kluczowych, szybko znaleźć interesujące nas treści. Pozycjonowanie zaś ma za zadanie tak zoptymalizować stronę internetową, by ta pojawiła się na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Czym natomiast jest pozycjonowanie lokalne i dlaczego warto w nie zainwestować?Pozycjonowanie lokalne - jak je ugryźć?

 

Praktycznie każdy już zdaje sobie sprawę z tego, że Google korzysta m.in. z lokalizacji urządzeń. W jakim celu? Po to, by w wyszukiwaniach zasugerować nam na podstawie miejsca, w którym się znajdujemy, najbardziej trafne propozycje lub usługi, które są szczególnie polecane przez użytkowników w danym rejonie. Wszystko dzięki specjalnemu algorytmowi odpowiadającemu za ranking wyników wyszukiwania.

 

Definicja pozycjonowania lokalnego

 

Pozycjonowanie lokalne to najprościej mówiąc zoptymalizowanie strony internetowej w taki sposób, by pojawiała się jak najwyżej w rankingu wyszukiwarki. Ponadto, różni się ono od pozycjonowania ogólnokrajowego tym, że pozwala na wyszukiwanie pozycji jedynie z określonego obszaru, takiego jak np. województwo.

 

Jakie są najważniejsze zasady pozycjonowania lokalnego?

 

Pozycjonowanie lokalne opiera się na dwóch typach działań: on-site i off-site. Pierwsze z nich to optymalizowanie strony www za pomocą fraz i słów kluczowych pod lokalne wyniki wyszukiwania. Oznacza to m.in. umieszczanie pełnego adresu oraz nr telefonu do firmy na stronie. Działania off-site natomiast to np. umieszczanie na stronie www linków pochodzących z innych witryn. W ten sposób można zwiększyć parametry zaufania, a więc pozycję w wyszukiwanych propozycjach.

 

Google Moja Firma - kluczem do sukcesu

 

Kolejnym elementem pozycjonowania lokalnego będzie utworzenie wizytówki w Google Moja Firma. W jakim celu się to robi? Odpowiednia jej optymalizacja sprawi, że zwiększą się szanse na znalezienie naszej strony przez klienta szukającego produktów lub usług przy pomocy odpowiednich fraz wpisywanych do wyszukiwarki. Dodatkowo, warto wykorzystać również Google Maps, gdzie będzie można szybko znaleźć naszą firmę.


 

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie lokalne?

 

Ten sposób pozycjonowania przede wszystkim pozwala na dotarcie do zawężonej, lokalnej grupy odbiorców. Są to zazwyczaj klienci, którzy potrzebują dokładnie tej usługi/produktu, które oferuje dana firma. Ponadto, dzięki ograniczonemu zasięgowi, firma staje się bardziej wyeksponowana na rynku lokalnym, a co za tym idzie, buduje się określoną świadomość marki.

 

Wady

 

Do podstawowej i prawdopodobnie jedynej wady pozycjonowanie lokalnego, która dla niektórych wydawać się może też zaletą, jest ograniczony zasięg. Sprowadza się on jedynie do lokalnego obszaru, który dzięki szybkim efektom promowania strony www, wkrótce może okazać się za mały.

 

Różnice pomiędzy pozycjonowaniem lokalnym a ogólnokrajowym

 

Przede wszystkim pozycjonowanie ogólnokrajowe pozwala na dotarcie do znacznie większej grupy odbiorców niż lokalne. Wiąże się to jednak również ze znacznie większym nakładem finansowym oraz dłuższym oczekiwaniem na pożądane efekty.

 

Dla kogo będzie to najlepsza opcja?

 

Pozycjonowanie lokalne to najlepsza propozycja przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pragną niewielkim kosztem, przy małej konkurencyjności, w szybkim czasie zbudować lokalną rozpoznawalność swojej marki.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50