Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Poznaj projekty do budżetu obywatelskiego, przeszły weryfikację


Tężnia solankowa, ławki fotowoltaiczne, miasteczko ruchu drogowego - zakończył się etap weryfikacyjny projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego dokonał oceny formalnej i merytorycznej 3 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Wszystkie wnioski przeszły POZYTYWNĄ weryfikację. Głosowanie na projekty rozpocznie się 2 sierpnia 2021 r.Ławki fotowoltaiczne

Naładuj telefon siedząc na ławce, w parku, nad jeziorem, w skateparku, na dworcach PKS i PKP, to nic nie kosztuje naszego miasta. Ławki fotowoltaiczne – energia odnawialna przyjazna dla środowiska

 

Projekt zakłada montaż ławek fotowoltaicznych na terenie Miasta Szczytno (w parkach, skwerach, dworcach PKP i PKS, miejscach zgromadzeń). Celem projektu jest ułatwienie każdej grupie społecznej korzystanie z darmowej energii do ładowania telefonów komórkowych, laptopów czy tabletów.

 

Ławki mają wiele innych funkcjonalności, takich jak: LTE 4, WIFI, bluetooth, wbudowane dobrej jakości głośniki oraz ładowarkę indukcyjną. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mają gwarancję na 24 miesiące.

 

Za kwotę 250 000 zł można zamontować około 14 sztuk ładowanych energią słoneczną ław w cenie 15 540 + VAT za sztukę.

 

Budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą – Szczytno Zdrowe Miasto Mazur


Reklama

 

Projekt zakłada budowę zadaszonej tężni solankowej wraz z infrastrukturą, która miałaby stanąć na działce miejskiej w parku przy ul. Pasymskiej lub w parku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej.

Proponuje się wybudowanie tężni solankowej o kształcie owalnym z zadaszeniem, aby można było korzystać z niej przez cały rok, niezależnie od panujących warunków pogodowych z wewnętrznym oświetleniem pozwalającym w okresie letnim na użytkowanie przez całą dobę.

W ramach projektu przewiduje się następujące działania:

- budowa tężni solankowej z zadaszeniem i zagospodarowaniem

- zainstalowanie 6 ławek parkowych z oparciem,

- zależnie od lokalizacji montaż oświetlenia i stojaka na rowery,

- montaż koszy na śmieci.

Szacunkowy koszt realizacji: 250 000 zł

 

Miasteczko ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3.

Reklama

Projekt zakłada budowę miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Kształcenie aktywności prozdrowotnej, koordynacji ruchowej, kreatywności i logicznego myślenia.

Projekt zostanie zrealizowany na boisku szkolnym, które jest wylane asfaltem (zdemontowane zostaną bramki do gry w piłkę). Miasteczko malowane będzie specjalnymi farbami drogowymi akrylowymi. Znaki drogowe będą w formie mobilnej oraz piktogramów.

Elementy gier ruchowych wykonane zostaną z masy termoplastycznej (tzw. premarki termoplastyczne) charakteryzującej się bardzo dobrą przyczepnością, odpornej na ścieranie i wpływ warunków atmosferycznych.

Szacunkowy koszt realizacji: 100 000 zł

Wszystkie wnioski przeszły POZYTYWNĄ weryfikację.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 2 sierpnia 2021 r. Więcej informacji już wkrótce.Komentarze do artykułu

BOLO

Marcin, Tomek...nie dostrzegliście jeszcze jednego. Wandale nawet nad jez. Dużym Domowym potrafili zniszczyć latarnie (nie mam pojęcia w jaki sposób) bo widoczne wczesną wiosną były porozrzucane klosze, kilka sztuk...więc sądząc po tym, takie ławeczki nie przetrwają nawet jednego sezonu...no ale chyba, że chodzi o interes czy jak kto woli geszeft, tak aby kasa zgadzała się w portfelach kilku cwaniaków.

Anna

Naprawdę nie widzicie innych potrzeb tylko zbędne ławeczki? kolejne miejsce schadzek dla miejskich pijaczków, zajmijcie się wieżą ciśnień, basenem dla mieszkańców, parkingami,

Marcin

Czy w naszym mieście ludzie nie mają już lepszych pomysłów niż nie potrzebne ławki miasto potrzebuje większej i porządnej inwestycji z korzyścią dla mieszkańców i samego miasta

Brawo Wy , że ktoś się tym zajął.

Spełniają się moje propozycje o których wcześniej w komentarzach tego tygodnika wypisywałem , budowa ścieżki rowerowej po byłej trasie kolejowej zanim ktokolwiek pomyślał o tym , a teraz budowa tężni solankowej o której kilkakrotnie pisałem dając taką propozycję uzdrowiskowo-turystyczną.

Tomek

To jakaś parodia mało ławek hamaków i innych pierdół w naszym mieście , zbierać pieniądze na basen

Napisz

Reklama


Komentarze