Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Pożegnanie ze strażackim wężem (zdjęcie)


Tytuł należy traktować dosłownie i w przenośni. Po 23 latach służby w strażackim mundurze na emeryturę odszedł asp. sztab. Piotr Pankiewicz. Jego ceremonialne pożegnanie w KP PSP odbyło się w czwartek, 25 lutego. A podczas pożegnania nie mogło zabraknąć „prysznica” ze strażackiego węża.Piotr Pankiewicz służył przez 23 lata w szczycieńskiej komendzie. W roku 2005 ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa. W tym samym roku podczas uroczystości obchodów Dnia Strażaka 4 maja uzyskał promocję na stopień młodszego aspiranta. Ostatnie lata służby spędził jako dyżurny operacyjnego stanowiska kierowania.


Reklama

 

Strażacki ceremoniał pożegnalny składa się niejako z dwóch części: oficjalnej, poważnej i tej nieco żartobliwej. W ramach pierwszej odbył się oficjalny apel, meldowanie, podziękowanie za służbę ze strony komendanta st. bryg. Grzegorza Rybaczyka.

 

Reklama

Druga część, którą można by określic pożegnaniem emeryta przez dotychczasowych kolegów, to m.in. przejście pod szpalerem i... zimny prysznic (czego dowodzą fotografie).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze