Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Powstanie karczma nad Kalwą


Jest szansa, że w Pasymiu powstanie restauracyjna Karczma. Ma być zlokalizowana przy jeziorze Kalwa. Chce ją wybudować lokalny przedsiębiorca Marek Gawdziński. Władze Pasymia już wydzierżawiły mu działkę nad jeziorem.



- Karczma ma powstać na bulwarze w okolicy kina – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Dzierżawa jest na dziesięć lat, a przedsiębiorca jest zobowiązany do wybudowania obiektu w ciągu trzech najbliższych lat. Jeśli tego nie zrobi dzierżawa wygaśnie. Cieszę się, że coraz więcej lokalnych przedsiębiorców chce inwestować w Pasymiu. To dobrze wróży rozwojowi naszego miasta i gminy.




Komentarze do artykułu

Klika

Ja tam się za bardzo nie znam ale tu się chyba znać za bardzo nie trzeba żeby wiedzieć że przy takich sprawach to powinien być przetarg a czy był,nie słyszałem. Tak jak widać co się stworzyło ,jedna wielka klika i kolesiostwo.Powinno się temu przyjrzeć ktoś z góry bo tak być nie może.

Znawca

To klasyczny przykład obejscia trybu przetargowego -oddawanie w dzierżawę wieloletnia powinno być poprzedzone przetargiem. Sprawa dla CBA

Kotlet

Jakość towaru i cena na pewno będzie taka sama jak na stacji.Kredyty ktoś spłacać będzie musiał.

Ziuta

W maju 2016 miała już stać!!! Dlatego inny przedsiębiorca , też lokalny został z tego miejsca wyrzucony. To się nazywa mieć plecy?!!

Stały bywalec:)

A nie możnaby było tego zrobić w starym kinie? Piękny budynek po remoncie, z tylu jest miejsce na ogródek, z widokiem na jezioro. Było by cudo...

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-07-17 18:09:47

W Piasutnie powstanie skwer

  • Poniedziałek, 2019-06-24 17:02:32

W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko

  • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa


Komentarze

  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
    Autor: Lucjan
    2019-09-16 14:28:18
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
    Autor: Krajan
    2019-09-15 14:29:28
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
    Autor: dr
    2019-09-15 10:37:50
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-09-15 09:38:00
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
    Autor: massakra
    2019-09-14 17:35:27
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
    Autor: Jerzy
    2019-09-14 14:40:43
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
    Autor: Bogdan
    2019-09-14 09:24:26
  • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
    Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-14 08:49:29
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
    Autor: Aaa
    2019-09-14 06:07:43
  • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
    A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
    Autor: Śmieszek
    2019-09-13 17:12:30