Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Powstanie karczma nad Kalwą


Jest szansa, że w Pasymiu powstanie restauracyjna Karczma. Ma być zlokalizowana przy jeziorze Kalwa. Chce ją wybudować lokalny przedsiębiorca Marek Gawdziński. Władze Pasymia już wydzierżawiły mu działkę nad jeziorem.



- Karczma ma powstać na bulwarze w okolicy kina – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Dzierżawa jest na dziesięć lat, a przedsiębiorca jest zobowiązany do wybudowania obiektu w ciągu trzech najbliższych lat. Jeśli tego nie zrobi dzierżawa wygaśnie. Cieszę się, że coraz więcej lokalnych przedsiębiorców chce inwestować w Pasymiu. To dobrze wróży rozwojowi naszego miasta i gminy.




Komentarze do artykułu

Klika

Ja tam się za bardzo nie znam ale tu się chyba znać za bardzo nie trzeba żeby wiedzieć że przy takich sprawach to powinien być przetarg a czy był,nie słyszałem. Tak jak widać co się stworzyło ,jedna wielka klika i kolesiostwo.Powinno się temu przyjrzeć ktoś z góry bo tak być nie może.

Znawca

To klasyczny przykład obejscia trybu przetargowego -oddawanie w dzierżawę wieloletnia powinno być poprzedzone przetargiem. Sprawa dla CBA

Kotlet

Jakość towaru i cena na pewno będzie taka sama jak na stacji.Kredyty ktoś spłacać będzie musiał.

Ziuta

W maju 2016 miała już stać!!! Dlatego inny przedsiębiorca , też lokalny został z tego miejsca wyrzucony. To się nazywa mieć plecy?!!

Stały bywalec:)

A nie możnaby było tego zrobić w starym kinie? Piękny budynek po remoncie, z tylu jest miejsce na ogródek, z widokiem na jezioro. Było by cudo...

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

  • Piątek, 2018-05-11 09:40:48

W Szczytnie powstanie nowe centrum handlowe


Komentarze

  • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
    Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
    Autor: Aga
    2019-06-19 11:33:30
  • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
    Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
    Autor: dr
    2019-06-19 11:25:16
  • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
    Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
    Autor: xyz
    2019-06-19 11:06:06
  • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
    Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
    Autor: Natka
    2019-06-18 11:47:06
  • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
    Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
    Autor: Paweł
    2019-06-18 11:05:07
  • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
    No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
    Autor: Rafal
    2019-06-15 07:42:03
  • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
    Brawo Katana.
    Autor: Karol.P.
    2019-06-14 12:21:56
  • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
    Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
    Autor: Tomasz
    2019-06-14 08:32:03
  • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
    A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
    Autor: Rafał
    2019-06-14 08:28:20
  • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
    No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
    Autor: dr
    2019-06-14 08:08:50