Czwartek, 28 Marca
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni -

Reklama


Reklama

Powrót zgody w Jedwabnie


Gdyby kampania wyborcza ruszała dziś, podjąłby pan ponownie to wyzwanie?

 

Tak. To kwestia przekonań i konsekwencji w działaniu. Mam swój plan dla gminy i chcę go zrealizować. Przed wyborami byłem dobrze przygotowany. Posiadałem wiele...


  • Data:

Gdyby kampania wyborcza ruszała dziś, podjąłby pan ponownie to wyzwanie?

 

Tak. To kwestia przekonań i konsekwencji w działaniu. Mam swój plan dla gminy i chcę go zrealizować. Przed wyborami byłem dobrze przygotowany. Posiadałem wiele informacji na temat gminy, analizowałem budżety, wiedziałem, na co się porywam i wiedziałem też, co i jak chcę zrobić. Mimo to, mimo że tę wiedzę miałem i zebrałem możliwie najwięcej informacji, by się odpowiednio przygotować, to i tak rzeczywistość okazała się „złośliwa” i problemów jest znacznie więcej, niż przewidywałem. Przygotować się do tych problemów nie było jak, gdyż poprzednia władza po prostu je „zataiła”.

 

Te niespodzianki to na przykład co?

 

Między innymi 120 tysięcy złotych kary, którą trzeba było zapłacić za duże przekroczenia terminów przy wydawaniu decyzji dotyczących lokalizacji inwestycji publicznych. Kolejny temat, to tzw. „system śmieciowy”, który trudno w ogóle nazwać systemem. Trzeba to zorganizować praktycznie od nowa. Inny problem to fatalny stan kotłowni gminnych. Kolejna sprawa to zaniedbania na oczyszczalni ścieków.


Reklama

 

Czyli co? Nie pracowała?

 

Pracowała, ale mało wydajnie, wadliwie, co kładziono na karb jej wieku i stąd za priorytet uznawano budowę nowej. A tak naprawdę przyczyną tego było wiele karygodnych zaniedbań, zarówno technicznych, jak i organizacyjnych. Teraz wiemy, że modernizacja oczyszczalni jest jak najbardziej niezbędna, ale w tym stanie, w jakim jest obecnie, po dokonanych niewielkim kosztem doraźnych naprawach, może jeszcze trochę popracować. Możemy czuć się na tyle bezpiecznie, by spokojnie czekać na kontrole z WIOŚ.

Czy można więc przyjąć, że te 10 miesięcy minęło na naprawianiu?

 

W dużej mierze, niestety tak. Bo natknąłem się na sporo takich mniejszych czy większych uchybień technicznych: a to się zapowietrzały pompy w hydroforni, a to jakość wody jest nieszczególna, a to gdzieś tam znów jakieś urządzenie nie pracuje jak należy. W niektórych przypadkach można by odnieść wrażenie, że chodziło o wybudowanie czegoś, bo

Reklama

 

mieszkańcy się tego domagali, ale niekoniecznie już było komu zadbać o to, by to urządzenie rzeczywiście było przydatne i spełniało swoją rolę. Sporo zachodu było, i nadal jest, z zakończeniem i rozliczeniem rozpoczętych wcześniej inwestycji, głównie budowy wodociągów i kanalizacji. Między innymi z budżetu gminy pokrywamy część

kosztów niejako indywidualnych, bo chodzi o przyłącza gospodarstw do tych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, a to wcześniej nie było przewidziane. Brak tych dopłat powodowałby jednak, że część mieszkańców gminy byłaby „gorsza” od innych, którym, przy wcześniejszych budowach, te koszty przyłączania się były pokrywane.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama