Reklama


Reklama

Powrót z Włoch zakończył się w sanepidzie


Kobieta z gminy Jedwabno jest pod nadzorem szczycieńskiego sanepidu. - Pani wróciła 24 lutego z środkowych Włoch i sama z nami się skontaktowała – mówi Grażyna Sosnowska, dyrektor szczycieńskiego sanepidu. Włochy to obecnie jedno z największych ognisk koronawirusa w Europie.Kobieta z gminy Jedwabno nie jest jedyną osobą z naszego powiatu, która przez najbliższy czas musi monitorować swój stan zdrowia. Z informacji, do których dotarł „Tygodnik Szczytno” wynika, że z Włoch kilka dni temu wróciła również rodzina z gminy Wielbark. Kobieta i dwójka dzieci są zdrowe.


Reklama

 

- Z tego co wiem rodzina również przezornie zgłosiła się do sanepidu – mówi Andrzej Walewski, dyrektor szkoły w gminie Wielbark. - Poinformowała służby o swoim powrocie z Włoch. Nie mają żadnych dolegliwości, ani niepokojących objawów. Dzieci chodzą na zajęcia lekcyjne.

 

 

Reklama

Grażyna Sosnowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej uspokaja, że nie ma żadnych powodów do obaw.

 

- Mieszkanka gminy Jedwabno została pouczona, jak ma się zachowywać – mówi Sosnowska. - Co jakiś czas kontaktujemy się z nią telefonicznie. Trzeba obserwować siebie, czy nie ma się takich objawów jak: wysoka gorączka, duszności, czy problemu z oddychaniem. Właściwie jest to rada dla wszystkich, którzy mogli być na zagrożonym ternie lub mieć kontakt z osobami stamtąd. Podkreślę  raz jeszcze, że nie ma żadnych powodów do paniki.

 

 

 Komentarze do artykułu

podatnik

Wszystkich którzy latają za granicę obciążyć finansowo żeby za nich nie płacić jak przywiozą ze sobą zarazę

Mieszkanka Jedwabno

Tak ta pani byla we Wloszech ale nie tam gdzie byl wirus a jak pani nie rozumie to prosze sie nie wypowiadac ????

Mieszkanka jedwabna

Wiedzą że jest zagrożenie to latają i jeszcze po powrocie nas narażają na zachorowanie. Może ta panią nauczy to rozumu bo była świadoma zagrożenia skoro tyle się o tym mówi. Ludzie myślcie !! Taki apel

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02