Reklama


Reklama

Powiatowa kasa dla jednostek OSP


Mamy doskonałą wiadomość dla strażaków ochotników z naszego powiatu. Za kilka dni do ich jednostek trafią dodatkowe pieniądze. OSP otrzymają dokładnie po 3 tys. zł. Pieniądze rozdaje starostwo powiatowe w Szczytnie.



- Jest to specjalny program wsparcia jednostek OSP, który realizujemy od trzech lat – wyjaśnia Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - W tym roku pieniądze powędrują do strażaków z OSP: Rańsk, Pasym, Długi Borek, Linowo, Piasutno, Dąbrowy, Szuć, Nowy Dwór, Szczytno, Terlkowo, Romany, Lesiny Wielkie i Rumy.

 


Reklama

Starostwo pieniądze przeleje na konta gmin, a wójtowie bądź burmistrzowie rozdysponują je na poszczególne jednostki.

 

- To sami druhowie będą decydowali o tym, na co przeznaczą te pieniądze – mówi starosta Jarosław Matłach. - Oni najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Jednostki OSP są niezwykle ważne w systemie ratownictwa. To strażacy ochotnicy są najczęściej najszybciej na miejscu pożaru, wypadku, czy innego zagrożenia. Ich dobre wyszkolenie i wyposażenie to dla kogoś innego szansa na życie bądź uratowanie dorobku życia.

Reklama

 

W powiecie szczycieńskim działają 34 jednostki OSP. W trzyletnim programie na ich wsparcie starostwo powiatowe przeznaczyło 100 tys. zł.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
    A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

    biegacz


    2021-01-19 16:58:47
  • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
    Tylko nie bardzo działa tajemnica...

    biegacz


    2021-01-19 16:46:02
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


    2021-01-19 10:34:20
  • Restauracja kamienic za ponad milion
    Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

    dr


    2021-01-19 07:51:46
  • Restauracja kamienic za ponad milion
    Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

    Mała


    2021-01-19 05:55:34
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

    X-Men


    2021-01-19 00:26:35
  • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
    To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

    Pacjent


    2021-01-18 17:26:28
  • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
    Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

    Dr


    2021-01-17 06:10:03
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

    kroll


    2021-01-16 21:07:28
  • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
    do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

    Patek


    2021-01-16 20:52:39