Reklama


Reklama

Potrójny brąz Karoliny Piechowicz


Karolina Piechowicz wywalczyła aż trzy brązowe medale Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w miniony weekend w Łodzi. 15-letnia mieszkanka gminy Szczytno to w tej chwili jedna z najlepszych pływaczek w kraju.Karolina medale wywalczyła na dystansach 50, 100 i 200 metrów w stylu klasycznym. Na dwóch pierwszych dystansach poprawiła swoje rekordy życiowe. Ustanowiła też rekord okręgu warmińsko-mazurskiego. Nieco słabiej wypadła na 200 metrów, ale i tak to wystarczyło na brąz.

 

Karolina to wychowanka Płetwala Szczytno. Dziś jednak reprezentuje już barwy Swimlad Olsztyn.

 


Reklama

- To przykre, ale zarówno Karolina, jak i Magda Lis oraz Nikola Filipczak musiały opuścić nasz klub, bo nie miały gdzie trenować – mówi wprost Sławomir Szczerbal, prezes Płetwala. - Zamieszanie z pandemią sprawiło, że zostaliśmy pozbawieni pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a miasto do tej pory nie kwapi się, aby pobudować własny obiekt. Najlepsi sportowcy uciekają z tego miasta, bo brakuje obiektów. Niestety, taka jest prawda.

Reklama

 

Władzom Płetwala udało się wydzierżawić basen w Pasymiu na ośrodku Kalwa.

 

- Chcąc kontynuować zajęcia nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy zaryzykować – mówi pan Sławek. - Mamy gdzie trenować, zapraszamy zawodników do zapisywania się na zajęcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze