Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)


Potężny ciągnik siodłowy, przewożący ładunek ponadgabarytowy, nie wyrobił się na szczycieńskim rondzie. Auto wypadło z jezdni, skosiło betonowy krawężnik, słupki ogrodzeniowe i... oparło się o drzewo. I być może to sprawiło, że cały skład się nie przewrócił. Całe szczęście, że do zdarzenia doszło nocą, chodniki były puste. To zdarzenie pokazuje, jak bardzo Szczytno potrzebuje obwodnicy.Do tej kolizji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w centrum Szczytna na rondzie łączącym ulice: Plac Juranda, Kościuszki, Sienkiewicz i Odrodzenia.


Reklama

 

Reklama

- Z naszych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika siodłowego przewoził ładunek specjalny, tak zwany ponadgabaryt, stalową konstrukcję – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Jechał w kolumnie specjalnej z zabezpieczeniem. Wjechał na rondo w kierunku przeciwnym do obowiązującego, tak aby mógł bezpiecznie pokonać to utrudnienie w ruchu. Niestety inny pojazd nie dostosował prędkości, stracił panowanie i ciągnik siodłowy został zepchnięty na pobocze. Uderzył w słupki ogrodzeniowe oddzielające pas zieleni, uszkodził je, wyrwał krawężnik z betonowymi płytkami.

 

Aby wyciągnąć z pobocza ciągnik siodłowy do Szczytna przyjechały aż dwa inne tiry. Akcja trwała ponad godzinę. Ruch na rodzie był całkowicie zablokowany.

 

Na miejscu kolizji pojawili się policjanci. Kierowca został pouczony.

 

 

Fot. Czytelnik „Tygodnika Szczytno”

 

 Komentarze do artykułu

Malkontent

Z programu wyborczego stowarzyszenia „razem dla mieszkańców” Filar I pkt 8 Wypracujemy wspólnie z Gminą i Powiatem warunki dla budowy obwodnicy miasta. No to do roboty. Czas szybko płynie.

Zawiedzony

Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.

Kierowca Ciężarówki

Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????

Ogólna Niemoc.

Nie mogę sobie wyobrazić, że lata lecą a w Szczytnie bez zmian. Wszyscy dookoła jakoś mogą, posiadają czy budują obwodnicę a u nas ogólna niemoc…… Ciekawy jestem, po co są wybory ?

Łukasz A

Nie mogę sobie wyobrazić jak duży musiał być pojazd który zepchnął ciągnik z takim ładunkiem. Czy to normalne że pasy dojazdowe do ronda nie zostały zamknięte przez pilotów podczas jazdy pod prąd?

Wrocek56

Z wpisów poniżej wynika że jak zawsze w Szczytnie: NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. Ciekawe że w tak potężnej aglomeracji miejskiej jak Chorzele jakoś się da i można budować nawet obwodnicę. Ciekawe bardzo. Nic dziwnego że Szczytno gospodarczo stoi w miejscu, z taką mentalnością ludzi, że nic się nie da i nic nie można poradzić. Tylko płakać. Nic się w tym mieście nie zmienia.

alibaba

Prawda jest taka, że nawierzchnia na rondzie jest beznadziejna, pofałdowana, dzięki temu, że od środka ronda położona jest kostka granitowa, a nie asfalt chociaż ta część jest ok. Zwróćmy uwagę jak wyglądają studzienki (nie chodzi mi tylko o Szczytno, ale wszędzie w kraju) nowy asfalt i już są nierówności (my chyba nie potrafimy wypoziomować ich w stosunku do asfaltu), a utwardzenie powierzchni pod asfaltem to jest dla naszych drogowców czarna magia. Jak jadę codziennie w stronę \"złodziejowa\" od kauflandu to trzeba dobrze trzymać kierownicę, bo droga jest nierówna. Trzeba stwierdzić, że brakuje kasy i będzie jej mniej, nic na to nie poradzimy, możemy jedynie kupować samochody z lepszym zawieszeniem, albo chodzić pieszo-))).

do Mieszkaniec Szczytna

Szczytnem i jego majątkiem zarządzają władze Szczytna, majątkiem GDDiK zarządza GDDiK. Wydaje się to oczywiste i proste. W myśl zasady \" to co Twoje nie jest Moje, To co Moje nie jest Twoje.\"

taki sobie obserwator

Drodzy Państwo. A czego tu oczekiwać po lokalnych władzach, skoro trzeba było czekać ładnych kilka lat na zrobienie ścieżki rowerowej na bazie już istniejącego torowiska do Biskupca? Mało tego, tory już naprawdę dawno zwinięto, mało tego - ścieżkę do Ochódna wykonano i otwarto, ale na Drodze Krajowej 58 między Zielonką i Ochódnem tory (szyny) w asfalcie z wybojami jak były, tak dalej leżą. Oczywiście pewnie pozostaną, bo teraz robią za \"śpiącego policjanta\" który wymusza zwolnienie przed skrzyżowaniem ze ścieżką. To taka polska myśl komunikacyjna XXI wieku.

Też mieskaniec

Kolego Szanowny miasto Szczytno jak i jego włodarze nie są właścicielami dróg, o których mowa w artykule, więc to czy się godzą czy nie nie ma żadnego znaczenia. To trochę tak jak Ty miałbyś się godzić na to czy ja w swoim ogródku posadzę ziemniaki czy buraki. Trzeba jasno powiedzieć , że obwodnica to sprawa Państwa ( inwestycja krajowa - GDDiK) oczywiście samorządy mogą ją wspierać ale nie są organami decyzyjnymi w tej sprawie. Polski Rząd rozdał już chyba wszystkie pieniądze jakie miał i mało prawdopodobne żeby inwestował w obwodnice. Proszę zwrócić uwagę , że zaczął obciążać budżety samorządów kosztami które powinien ponosić sam (co potwierdza brak kasy). Samorządy żeby nie zbankrutować będą podnosić lokalne podatki. (a społeczeństwu będzie się wydawało, że Rząd daje... ale żeby dać trzeba komuś zabrać). Obwodnica to olbrzymia inwestycja, kwestia odszkodowań za tereny itp. i Nie sądzę żeby Rząd zdecydował się inwestować w Polskę \"B\", bo bez wątpienia ten region jest tak traktowany.

Mieszkaniec Szczytna

Należy zadać kilka pytań naszym włodarzom: -gdzie jest ta obiecywana przez dziesięciolecia obwodnica?; -dlaczego takie pojazdy przejeżdżają przez ścisłe centrum Szczytna, dlaczego włodarze miasta zgadzają się na to?, -czy wielcy tego naszego miasteczka mają pomysł i chęć na rozwiązanie tego problemu?; -kiedy to nastąpi?; -czy wszyscy decydenci, zarówno miejscowi jak i ci z gddkia czekają na jakąś zbiorową tragedię?; -czy Szczytnem zarządza GDDKiA, czy wybrane przez nas władze, itp., itd. ...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41