Czwartek, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)


Potężny ciągnik siodłowy, przewożący ładunek ponadgabarytowy, nie wyrobił się na szczycieńskim rondzie. Auto wypadło z jezdni, skosiło betonowy krawężnik, słupki ogrodzeniowe i... oparło się o drzewo. I być może to sprawiło, że cały skład się nie przewrócił. Całe szczęście, że do zdarzenia doszło nocą, chodniki były puste. To zdarzenie pokazuje, jak bardzo Szczytno potrzebuje obwodnicy.Do tej kolizji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w centrum Szczytna na rondzie łączącym ulice: Plac Juranda, Kościuszki, Sienkiewicz i Odrodzenia.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika siodłowego przewoził ładunek specjalny, tak zwany ponadgabaryt, stalową konstrukcję – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Jechał w kolumnie specjalnej z zabezpieczeniem. Wjechał na rondo w kierunku przeciwnym do obowiązującego, tak aby mógł bezpiecznie pokonać to utrudnienie w ruchu. Niestety inny pojazd nie dostosował prędkości, stracił panowanie i ciągnik siodłowy został zepchnięty na pobocze. Uderzył w słupki ogrodzeniowe oddzielające pas zieleni, uszkodził je, wyrwał krawężnik z betonowymi płytkami.


 

Aby wyciągnąć z pobocza ciągnik siodłowy do Szczytna przyjechały aż dwa inne tiry. Akcja trwała ponad godzinę. Ruch na rodzie był całkowicie zablokowany.

 

Na miejscu kolizji pojawili się policjanci. Kierowca został pouczony.

 

 

Fot. Czytelnik „Tygodnika Szczytno”

 

 Komentarze do artykułu

Malkontent

Z programu wyborczego stowarzyszenia „razem dla mieszkańców” Filar I pkt 8 Wypracujemy wspólnie z Gminą i Powiatem warunki dla budowy obwodnicy miasta. No to do roboty. Czas szybko płynie.

Zawiedzony

Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.

Kierowca Ciężarówki

Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????

Ogólna Niemoc.

Nie mogę sobie wyobrazić, że lata lecą a w Szczytnie bez zmian. Wszyscy dookoła jakoś mogą, posiadają czy budują obwodnicę a u nas ogólna niemoc…… Ciekawy jestem, po co są wybory ?

Łukasz A

Nie mogę sobie wyobrazić jak duży musiał być pojazd który zepchnął ciągnik z takim ładunkiem. Czy to normalne że pasy dojazdowe do ronda nie zostały zamknięte przez pilotów podczas jazdy pod prąd?

Wrocek56

Z wpisów poniżej wynika że jak zawsze w Szczytnie: NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. Ciekawe że w tak potężnej aglomeracji miejskiej jak Chorzele jakoś się da i można budować nawet obwodnicę. Ciekawe bardzo. Nic dziwnego że Szczytno gospodarczo stoi w miejscu, z taką mentalnością ludzi, że nic się nie da i nic nie można poradzić. Tylko płakać. Nic się w tym mieście nie zmienia.

alibaba

Prawda jest taka, że nawierzchnia na rondzie jest beznadziejna, pofałdowana, dzięki temu, że od środka ronda położona jest kostka granitowa, a nie asfalt chociaż ta część jest ok. Zwróćmy uwagę jak wyglądają studzienki (nie chodzi mi tylko o Szczytno, ale wszędzie w kraju) nowy asfalt i już są nierówności (my chyba nie potrafimy wypoziomować ich w stosunku do asfaltu), a utwardzenie powierzchni pod asfaltem to jest dla naszych drogowców czarna magia. Jak jadę codziennie w stronę \"złodziejowa\" od kauflandu to trzeba dobrze trzymać kierownicę, bo droga jest nierówna. Trzeba stwierdzić, że brakuje kasy i będzie jej mniej, nic na to nie poradzimy, możemy jedynie kupować samochody z lepszym zawieszeniem, albo chodzić pieszo-))).

do Mieszkaniec Szczytna

Szczytnem i jego majątkiem zarządzają władze Szczytna, majątkiem GDDiK zarządza GDDiK. Wydaje się to oczywiste i proste. W myśl zasady \" to co Twoje nie jest Moje, To co Moje nie jest Twoje.\"

taki sobie obserwator

Drodzy Państwo. A czego tu oczekiwać po lokalnych władzach, skoro trzeba było czekać ładnych kilka lat na zrobienie ścieżki rowerowej na bazie już istniejącego torowiska do Biskupca? Mało tego, tory już naprawdę dawno zwinięto, mało tego - ścieżkę do Ochódna wykonano i otwarto, ale na Drodze Krajowej 58 między Zielonką i Ochódnem tory (szyny) w asfalcie z wybojami jak były, tak dalej leżą. Oczywiście pewnie pozostaną, bo teraz robią za \"śpiącego policjanta\" który wymusza zwolnienie przed skrzyżowaniem ze ścieżką. To taka polska myśl komunikacyjna XXI wieku.

Też mieskaniec

Kolego Szanowny miasto Szczytno jak i jego włodarze nie są właścicielami dróg, o których mowa w artykule, więc to czy się godzą czy nie nie ma żadnego znaczenia. To trochę tak jak Ty miałbyś się godzić na to czy ja w swoim ogródku posadzę ziemniaki czy buraki. Trzeba jasno powiedzieć , że obwodnica to sprawa Państwa ( inwestycja krajowa - GDDiK) oczywiście samorządy mogą ją wspierać ale nie są organami decyzyjnymi w tej sprawie. Polski Rząd rozdał już chyba wszystkie pieniądze jakie miał i mało prawdopodobne żeby inwestował w obwodnice. Proszę zwrócić uwagę , że zaczął obciążać budżety samorządów kosztami które powinien ponosić sam (co potwierdza brak kasy). Samorządy żeby nie zbankrutować będą podnosić lokalne podatki. (a społeczeństwu będzie się wydawało, że Rząd daje... ale żeby dać trzeba komuś zabrać). Obwodnica to olbrzymia inwestycja, kwestia odszkodowań za tereny itp. i Nie sądzę żeby Rząd zdecydował się inwestować w Polskę \"B\", bo bez wątpienia ten region jest tak traktowany.

Mieszkaniec Szczytna

Należy zadać kilka pytań naszym włodarzom: -gdzie jest ta obiecywana przez dziesięciolecia obwodnica?; -dlaczego takie pojazdy przejeżdżają przez ścisłe centrum Szczytna, dlaczego włodarze miasta zgadzają się na to?, -czy wielcy tego naszego miasteczka mają pomysł i chęć na rozwiązanie tego problemu?; -kiedy to nastąpi?; -czy wszyscy decydenci, zarówno miejscowi jak i ci z gddkia czekają na jakąś zbiorową tragedię?; -czy Szczytnem zarządza GDDKiA, czy wybrane przez nas władze, itp., itd. ...

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze