Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)


W Trelkowie płonie zabytkowy budynek, po byłym kościele. Była zamieszkały. To prywatna własność. Obiekt był remontowany. Z płomieniami walczą strażacy...Zniszczenia są ogromne. Na szczęście w ogniu nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale ich dobytek spłonął doszczętnie... Na miejscu tragedii znajdowała się 3-osobowa rodzina, która mieszkała w cześć budynku. Na razie strażacy nie wiedzą, co było przyczyna powstania ognia. 


Reklama

- Zgłoszenie o pożarze kościoła otrzymaliśmy około godziny 11 – powiedział „Tygodnikowi Szczytno” kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Znamy topografię Trelkowa, dlatego wiedzieliśmy że pali się albo kościół katolicki, albo pobaptystyczny, bo oba te budynki mieszkańcy nazywają kościołami. Na miejscu zastaliśmy w pełni rozwinięty pożar. Budynek był cały w ogniu. Zaczęliśmy go gasić z każdej strony. Zapewniliśmy ciągłość linii wodnej z pobliskiego stawu. Pożar został ugaszony, a od godz. 13:30 zaczęliśmy prowadzić prace rozbiórkowe oraz dogaszające. Budynek był prywatny. Część była dostosowana na mieszkanie, a byłą kaplicę kościoła zamieniono na magazyn. Z płomieniami włączyło ponad 30 strażaków.

ReklamaKomentarze do artykułu

Mariola

współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

Katarzyna Sieklucka

Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40