Reklama


Reklama

Potężny ogień strawił dom w Witowie (zdjęcia)


Potężny pożar strawił w nocy dom w Witowie. Straty są ogromne. Wyceniono je na 350 tys. zł. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną powstania pożaru. Rodzina został jednak bez dachu nad głową.Ogień zauważono około godziny drugiej w nocy. Czwórka domowników ewakuowała się z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem strażaków. Nikt nie doszła obrażeń.


Reklama

 

 

- Pożar powstał w jednym z pomieszczeń na parterze i przeniósł się na poddasze i dach – mówi kapitan Paweł Kozłowski z KP PSP w Szczytnie. - Zabezpieczyliśmy teren działań i przystąpiliśmy do gaszenia ognia. Najpierw prąd wody poszedł na dach, po dojeździe kolejnych jednostek podano dwa kolejne prądy na dach i wprowadzono dwie linie gaśnicze do środka obiektu.

 

 

Po ugaszaniu ognia strażacy przeszukali zgliszcza, na szczęście nie było osób poszkodowanych. Rozebrano nadpalone elementy, przelano je wodą i dogaszono. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną.

Reklama

 

 

Straty wyceniono na 350 tys. zł. Spaleniu uległo poddasze wraz z dochówkami, zalano strop oraz podłogę na parterze. Spaleniu uległo też wyposażenie domu.

 

Z płomieniami walczyło 19 strażaków ze Szczytna, Nowego Dworu, Jedwabna i Szuci.

 

Działania trwały niemal do godziny 5 nad ranem.

 

 

W pożarze ucierpiała 4-osobowa rodzina.

 

- Byliśmy na miejscu tej tragedii i już rozpoczęliśmy działania pomocowe dla tej rodziny – mówi Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno. - Nie chcą opuścić domu, bo muszą pilnować dobytku i inwentarza w gospodarstwie rolnym. Rozumiemy to, będziemy starali się pomóc im w inny pomóc, bo w pożarze stracili niemal wszystko.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze