Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Poszukiwany 45-latek z gminy Rozogi zatrzymany


45-latek z Rozóg najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie dwoma nakazami oraz zarządzeniem o ustaleniu miejsca pobytu. Miał on na swoim „koncie” popełnienie przestępstwa związanego ze znęcaniem się nad najbliższą rodziną oraz przestępstwa dotyczącego braku realizacji nałożonego na niego obowiązku alimentacyjnego.We wtorek, tuż przed południem szczycieńscy kryminalni, na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Rozogi, wykonywali czynności służbowe mające na celu identyfikację i zatrzymanie poszukiwanego przez miejscowy sąd 45-latka.


Reklama

 

- Mężczyzna od dłuższego czasu uchylał się od nałożonego na niego obowiązku alimentacyjnego, a na domiar złego oskarżony był o znęcanie się nad najbliższą rodziną – wyjaśnia sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 45-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przez siebie przestępstwa ukrywał się na terenie jednego z zakładów produkcyjnych położonych na terenie gminy.

 

Na jego trop wpadli szczycieńscy funkcjonariusze, którzy mając podejrzenie, że może on właśnie tam przebywać udali się, aby zrealizować wydane przez wymiar sprawiedliwości postanowienia o jego zatrzymaniu.

Reklama

 

45-latek na widok nieumundurowanych policjantów natychmiast zaczął uciekać. W ślad za nim udali się kryminalni, którzy po pokonaniu kilku ogrodzeń pobliskich posesji obezwładnili mężczyznę, a następnie poinformowali go o przyczynach zatrzymania.

 

- 45-letni mieszkaniec gminy Rozogi został przewieziony do szczycieńskiej komendy, a następnie zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Szczytnie do wskazanego zakładu karnego – mówi sierżant Cyganiuk. - Za mężczyzną wydane był dwa nakazy zatrzymania oraz zarządzenie o ustaleniu jego miejsca pobytu. Choć 45-latek liczył on na to, że uniknie „odsiadki”, to dzięki sprawnie przeprowadzonej przez szczycieńskich kryminalnych interwencji, najbliższe dwa lata spędzi teraz za kratami, gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.Komentarze do artykułu

Grzesiun

...aż mi się wierzyć nie chce, że policjanci mają jeszcze czas na ściganie prawdziwych przestępców...przecież tylu \"kryminalistów\" i dorosłych i tych kilkuletnich, ma czelność swobodnie oddychać i łazi po ulicach bez masek :)

Napisz

Reklama


Komentarze