Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Poszukiwanego zgubił... brak maseczki


Po raz kolejny okazało się, że brak maseczki może być zgubny. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, który został wylegitymowany przez dzielnicowego w Wielbarku. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany był przez miejscowy sąd do odbycia kary za przestepstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz 29-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Ale to niejedyne „trafienie” naszych policjantów.



W czwartek, 15 kwietnia parę minut po godzinie 12:00 na ulicy F. Nowowiejskiego w Wielbarku, dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu służbowego zaważył mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.


Reklama

 

Funkcjonariusz wylegitymował mężczyznę.

 

- W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach, okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec Jedwabna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 29-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

Reklama

Tego samego dnia około godz. 15:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji osób, poinformowali oficera dyżurnego o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca gminy Biskupiec.

 

- Mężczyzna tak długo ukrywał się przez wymierzoną mu kara, że Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowił wystawić za nim list gończy – mówi sierżant Cyganiuk. - Ponadto, 29-latek poszukiwany był również przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna pomimo tego, iż był skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, złamał wielokrotnie obowiązujący go sądowy zakaz. Teraz będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Sąd skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

    Rodak


    2022-01-29 08:54:18
  • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
    Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

    Przyjaciel ludu


    2022-01-29 02:17:41
  • Do urzędu już bez gotówki
    No co - kurę trzeba przynieść!

    Śmieszek


    2022-01-28 23:33:54
  • Drogowy boom, przygotowują przetargi
    Zrobimy to za 4 miliony ????

    Marcin


    2022-01-28 21:48:50
  • Dni i Noce wracają do Szczytna
    Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

    Adrian


    2022-01-28 21:19:06
  • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
    Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

    Dariusz


    2022-01-28 20:55:48
  • Dekanat urośnie w... parafie
    Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

    XYZ


    2022-01-28 20:00:56
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Śmiech

    Krzyś


    2022-01-28 19:56:51
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

    Krzyś


    2022-01-28 19:55:07
  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

    Prawda jest taka ze


    2022-01-28 18:32:48