Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Poszukiwanego zgubił... brak maseczki


Po raz kolejny okazało się, że brak maseczki może być zgubny. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, który został wylegitymowany przez dzielnicowego w Wielbarku. Okazało się, że mężczyzna poszukiwany był przez miejscowy sąd do odbycia kary za przestepstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz 29-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Ale to niejedyne „trafienie” naszych policjantów.W czwartek, 15 kwietnia parę minut po godzinie 12:00 na ulicy F. Nowowiejskiego w Wielbarku, dzielnicowy w trakcie obchodu rejonu służbowego zaważył mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.


Reklama

 

Funkcjonariusz wylegitymował mężczyznę.

 

- W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach, okazało się, że był to 29-letni mieszkaniec Jedwabna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 29-latek miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

Reklama

Tego samego dnia około godz. 15:00 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Poszukiwań i Identyfikacji osób, poinformowali oficera dyżurnego o zatrzymaniu 29-letniego mieszkańca gminy Biskupiec.

 

- Mężczyzna tak długo ukrywał się przez wymierzoną mu kara, że Sąd Rejonowy w Biskupcu postanowił wystawić za nim list gończy – mówi sierżant Cyganiuk. - Ponadto, 29-latek poszukiwany był również przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Mężczyzna pomimo tego, iż był skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, złamał wielokrotnie obowiązujący go sądowy zakaz. Teraz będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Sąd skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze