Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Posterunek otwiera się dla mieszkańców


W czwartek, 25 lutego oficjalnie został otwarty posterunek policji w Wielbarku. To już druga, po Świętajnie, zamiejscowa „ręka sprawiedliwości” wyciągnięta przez szczycieńska Komendę Powiatową Policji.Oba posterunki, w zakresie swoich funkcji i obsady – są bliźniacze.

 

- W Wielbarku, podobnie jak to ma miejsce w Świętajnie, na stałe pracować będzie siedmiu funkcjonariuszy – mówi komendant KPP Radosław Drach. - Pełniącym obowiązki kierownika jest asp. sztab. Piotr Gogola, który dotychczas pracował w wydziale kryminalnym. Podlega mu dwóch dzielnicowych, obsługujących rewiry Wielbarka i Jedwabna, dwóch policjantów służby patrolowo-interwencyjnej oraz dwóch kryminalnych.

 

Nowy kierownik posterunku w Wielbarku zaczynał służbę w czasie, gdy istniały jeszcze poprzednie posterunki i – można powiedzieć – wraca na stare śmieci. Mundur włożył w 2005 roku i po początkowej pracy w Jedwabnie, między listopadem 2007 a sierpniem 2008 zahaczył także o posterunek w Wielbarku. Kolejnych kilkanaście lat zajmował się stroną kryminalną (ale także i dochodzeniowo-śledczą) przestępstw gospodarczych, korupcyjnych, ale też narkotykowych.


Reklama

 

W ocenie komendanta Dracha, za wcześnie jeszcze oceniać, czy powrót posterunków do gmin sprzyja organizacji pracy, a przede wszystkim czy poprawia stan bezpieczeństwa.

 

- Przede wszystkim policja jest bliżej mieszkańców. Kontakt jest szybszy i łatwiejszy, co ma też wpływ na tempo reakcji na jakiekolwiek negatywne zdarzenia – komentuje.

 

Niemal pewne jest jednak, że pracującym w Wielbarku policjantom zajęć nie zabraknie. Mogą o tym świadczyć chociażby statystyki dotyczące Świętajna i Rozóg, bo nowe posterunki swym zasięgiem obejmują po dwie gminy. I tak, poczynając od lipca do poniedziałku, 22 lutego, policjanci z posterunku w Świętajnie przeprowadzili 415 interwencji w terenie tej gminy i 425 – w obrębie gminy Rozogi. Prowadzili też 95 postępowań w sprawach karnych.

 

Analiza stanu bezpieczeństwa obejmującego mniejszy obszar pozwala też na lepsze planowanie służb. W posterunkach polega to na tym, że w cyklu miesięcznym bada się liczbę zdarzeń pod kątem pory dnia czy dnia tygodnia i odpowiednio kształtuje czas pracy.

Reklama

 

- Posterunki nie działają całodobowo, ale służby ustalane są w sposób mobilny. Jeśli analiza pokaże, że więcej zdarzeń ma miejsce wieczorami, to na tę porę dnia czy noce planuje się więcej patroli – tłumaczy komendant.

 

Do wybudowania pozostał jeszcze posterunek w Pasymiu, który swym zasięgiem działania ma objąć także gminę Dźwierzuty. Miejsce pod budowę jest przygotowane, a zgodnie z obietnicami KWP kolejny posterunek w powiecie ma powstać do końca tego roku.Komentarze do artykułu

Opecjusz

Powodzenia dla załogi nowego posterunku.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama