Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Posterunek otwiera się dla mieszkańców


W czwartek, 25 lutego oficjalnie został otwarty posterunek policji w Wielbarku. To już druga, po Świętajnie, zamiejscowa „ręka sprawiedliwości” wyciągnięta przez szczycieńska Komendę Powiatową Policji.Oba posterunki, w zakresie swoich funkcji i obsady – są bliźniacze.

 

- W Wielbarku, podobnie jak to ma miejsce w Świętajnie, na stałe pracować będzie siedmiu funkcjonariuszy – mówi komendant KPP Radosław Drach. - Pełniącym obowiązki kierownika jest asp. sztab. Piotr Gogola, który dotychczas pracował w wydziale kryminalnym. Podlega mu dwóch dzielnicowych, obsługujących rewiry Wielbarka i Jedwabna, dwóch policjantów służby patrolowo-interwencyjnej oraz dwóch kryminalnych.

 

Nowy kierownik posterunku w Wielbarku zaczynał służbę w czasie, gdy istniały jeszcze poprzednie posterunki i – można powiedzieć – wraca na stare śmieci. Mundur włożył w 2005 roku i po początkowej pracy w Jedwabnie, między listopadem 2007 a sierpniem 2008 zahaczył także o posterunek w Wielbarku. Kolejnych kilkanaście lat zajmował się stroną kryminalną (ale także i dochodzeniowo-śledczą) przestępstw gospodarczych, korupcyjnych, ale też narkotykowych.


Reklama

 

W ocenie komendanta Dracha, za wcześnie jeszcze oceniać, czy powrót posterunków do gmin sprzyja organizacji pracy, a przede wszystkim czy poprawia stan bezpieczeństwa.

 

- Przede wszystkim policja jest bliżej mieszkańców. Kontakt jest szybszy i łatwiejszy, co ma też wpływ na tempo reakcji na jakiekolwiek negatywne zdarzenia – komentuje.

 

Niemal pewne jest jednak, że pracującym w Wielbarku policjantom zajęć nie zabraknie. Mogą o tym świadczyć chociażby statystyki dotyczące Świętajna i Rozóg, bo nowe posterunki swym zasięgiem obejmują po dwie gminy. I tak, poczynając od lipca do poniedziałku, 22 lutego, policjanci z posterunku w Świętajnie przeprowadzili 415 interwencji w terenie tej gminy i 425 – w obrębie gminy Rozogi. Prowadzili też 95 postępowań w sprawach karnych.

 

Analiza stanu bezpieczeństwa obejmującego mniejszy obszar pozwala też na lepsze planowanie służb. W posterunkach polega to na tym, że w cyklu miesięcznym bada się liczbę zdarzeń pod kątem pory dnia czy dnia tygodnia i odpowiednio kształtuje czas pracy.

Reklama

 

- Posterunki nie działają całodobowo, ale służby ustalane są w sposób mobilny. Jeśli analiza pokaże, że więcej zdarzeń ma miejsce wieczorami, to na tę porę dnia czy noce planuje się więcej patroli – tłumaczy komendant.

 

Do wybudowania pozostał jeszcze posterunek w Pasymiu, który swym zasięgiem działania ma objąć także gminę Dźwierzuty. Miejsce pod budowę jest przygotowane, a zgodnie z obietnicami KWP kolejny posterunek w powiecie ma powstać do końca tego roku.Komentarze do artykułu

Opecjusz

Powodzenia dla załogi nowego posterunku.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40