Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Poślizg znajdzie swój finał w sądzie


Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy, który w Szczytnie celowo wprowadzał swoje auto w poślizg. Tym manewrem zmusił innych uczestników drogi go gwałtownego hamowania oraz „ucieczki” na chodnik. Okazało się, że „drogowemu artyście” sąd wcześniej cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami.Szczycieńscy stróże prawa na skrzyżowaniu ulic Kętrzyńskiego i Reja w Szczytnie wczoraj (03.01.2019) zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka prowadzącego Audi A3. Powodem kontroli była brawura i bezmyślność kierowcy. Wyjeżdżając z ul. Reja i skręcając w ul. Kętrzyńskiego celowo wprowadził pojazd w poślizg, zaciągając hamulec ręczy podczas skręcania.

 

- Tym manewrem zmusił innych uczestników drogi go gwałtownego hamowania oraz „ucieczki” na chodnik – mówi Anna Walerzak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

 

Gdy 25-latek został poproszony przez policjantów o prawo jazdy powiedział, że go nie posiada, jednakże jest w trakcie jego wyrabiania. Dodał jedynie, że w przeszłości „nawywijał” i dlatego zostało mu zabrane prawo jazdy.


 

Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, iż faktycznie posiada on wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Tym samym dopuścił się on popełnienia przestępstwa z art. 180a k.k. oraz wykroczenia z art. 86§1 kw.  

Teraz za swoją bezmyślność, głupotę oraz lekceważące podejście do życia swojego oraz innych odpowie przed Sądem. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze