Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Poseł Papke uczył, jak zdobyć pieniądze


W poniedziałek w Szczytnie odbyło się szkolenie skierowane do działaczy sportowych z naszego powiatu, a dotyczyło programu Ministerstwa Sportu i Turystki Klub 2019. Do wzięcia jest 10 lub 15 tys. zł. Szkolenie poprowadził poseł, znany sportowiec Paweł Papke i dyrektorka jego biura poselskiego Sylwia Kurt.Program Klub 2019 przewiduje dofinansowania działalności klubowej na poziomie 10 tysięcy złotych (w przypadku jednej sekcji) i 15 tysięcy złotych (w przypadku klubu wielosekcyjnego). 60 procent tej kwoty może pójść na wynagrodzenie dla trenerów, a pozostała część na wyposażenie klubu lub na przykład obozy sportowe.

 

 

- W skali kraju do rozdysponowania jest 40 mln złotych – mówi Paweł Papke. - Program działa od 2016 roku i do tej pory udało nam się rozdać klubom około 33 procent tej kwoty. Powód jest błahy wiele wniosków odpada przy rozpatrywaniu merytorycznym. Stąd dziś moja obecność w Szczytnie. Chcę podpowiedzieć działaczom, jak skutecznie złożyć wniosek i uzyskać wsparcie.


 

  

O pieniądze mogą starać się zarejestrowane kluby i stowarzyszenia, które działają od co najmniej 3 lat. Dotację można przeznaczyć wyłącznie na szkolenie młodzieży do 18 roku życia. Termin składania wniosków upływa 15 marca.

 

- Myślę, że takie spotkania są bardzo potrzebne naszym działaczom sportowym – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS, współorganizator szkolenia. - Dzięki nim dowiadują się, gdzie mogą szukać dodatkowych pieniędzy na swoją działalności. Wiem, że w ubiegłym roku z tego programu skorzystały cztery kluby z naszego powiatu. Wśród nich był na przykład SKS Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21