Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Poseł Papke uczył, jak zdobyć pieniądze


W poniedziałek w Szczytnie odbyło się szkolenie skierowane do działaczy sportowych z naszego powiatu, a dotyczyło programu Ministerstwa Sportu i Turystki Klub 2019. Do wzięcia jest 10 lub 15 tys. zł. Szkolenie poprowadził poseł, znany sportowiec Paweł Papke i dyrektorka jego biura poselskiego Sylwia Kurt.Program Klub 2019 przewiduje dofinansowania działalności klubowej na poziomie 10 tysięcy złotych (w przypadku jednej sekcji) i 15 tysięcy złotych (w przypadku klubu wielosekcyjnego). 60 procent tej kwoty może pójść na wynagrodzenie dla trenerów, a pozostała część na wyposażenie klubu lub na przykład obozy sportowe.


Reklama

 

Reklama

 

- W skali kraju do rozdysponowania jest 40 mln złotych – mówi Paweł Papke. - Program działa od 2016 roku i do tej pory udało nam się rozdać klubom około 33 procent tej kwoty. Powód jest błahy wiele wniosków odpada przy rozpatrywaniu merytorycznym. Stąd dziś moja obecność w Szczytnie. Chcę podpowiedzieć działaczom, jak skutecznie złożyć wniosek i uzyskać wsparcie.

 

  

O pieniądze mogą starać się zarejestrowane kluby i stowarzyszenia, które działają od co najmniej 3 lat. Dotację można przeznaczyć wyłącznie na szkolenie młodzieży do 18 roku życia. Termin składania wniosków upływa 15 marca.

 

- Myślę, że takie spotkania są bardzo potrzebne naszym działaczom sportowym – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor MOS, współorganizator szkolenia. - Dzięki nim dowiadują się, gdzie mogą szukać dodatkowych pieniędzy na swoją działalności. Wiem, że w ubiegłym roku z tego programu skorzystały cztery kluby z naszego powiatu. Wśród nich był na przykład SKS Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze