Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Porażka na koniec jesieni


Szczycieński Klub Sportowy uległ w ostatniej kolejce rozgrywek ligi okręgowej Orlętom Reszel 1:5. Lokalny klub zajmuje 15 miejsce w tabeli wyprzedzając tylko o punkt ostatnie w tabeli Pojezierze Prostki. Podopieczni Pawła Pietrzaka wiosenne zmagania rozpoczną z miejsca spadkowego.SKS radzi sobie najgorzej z powiatowego tercetu, gdyż na 14 miejscu są Błękitni Pasym, a na 13 Omulew Wielbark. Pierwsza połowa sezonu 2018/19 obnażyła słabości miejscowej piłki. Niezbędne będą zmiany, aby zatrzymać spadek. Obraz marazmu dopełnia A klasa, w której dół tabeli zdominował nasz powiat.

 

W dwóch klasach rozgrywki jest siedem drużyn i żadna nie prezentuje przyzwoitego poziomu. Wiosna musi przynieść zmianę kierunku. Czy społeczność piłkarska jest jednak na to gotowa? W każdym klubie są osoby u władzy, które poświęcają się dla dobra zespołów, jednak czy można nazwać dobrem obecną sytuację? Celem nie może być przeciętność, celem jest świetność.


 

Obecny obraz ukazuje, jak daleka droga dzieli cały powiat od przeciętności. Powiat tkwi w piłkarskiej bylejakości. Czy władze klubów wyciągną wnioski? Czy doczekamy się centralnego klubu na szczeblu powiatowym? Pytanie to powinni zadać sobie również działacze polityczni. Nic nie dzieli tak jak polityka i nic nie łączy tak jak sport. Czy w Szczytnie jest podobnie? Z tym pytaniem powinni zmierzyć się wszyscy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze