Czwartek, 25 Kwiecień
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki -

Porażka Błękitnych na koniec roku

Nie tak wyobrażali sobie piłkarze oraz kibice Błękitnych ostatni mecz w tym roku. Łyna Sępopol okazała się w sobotę lepsza, a nasi zawodnicy po raz pierwszy od 24 sierpnia zeszli z boiska bez punktów. Łyna Sępopol - Błękitni Pasym 4:3.

Łyna Sępopol - Błękitni Pasym 4:3

Skład Błękitnych: 1. Brzozowski – 4. B. Kowalewski, 26. Stańczak, 8. B. Nosowicz, 3. Młotkowski – 9. Foruś (88’ 6. Walczak), 7. M. Nosowicz, 14. Dobrzyński, 21. Świercz, 13. Kępka (60’ 16. P. Kowalewski) – 10. Malanowski.

Niewykorzystany rezerwowy: 69. Jędrzejewski.

Pasymianie kolejny raz do meczu przystąpili w okrojonym składzie. Z kontuzją zmaga się Kuba Chlebowski, a sprawy prywatne nie pozwoliły pojawić się na meczu Kubie Kulesikowi.

Zawodnicy Błękitnych wiedzieli, że Łyna to trudny rywal, doskonale grający na własnym boisku.

Dwa szybkie gole Łyny

Mecz nie zaczął się dla naszego zespołu najlepiej. Już w piątej minucie błąd w środku pola popełnił Kamil Świercz, sam na sam z Pawłem Brzozowskim wybiegł napastnik Łyny, który pokonał naszego bramkarza. Kilka minut później obrona Błękitnych popełniła kolejny błąd, ale tym razem Brzozowski dobrze sparował uderzenie zza szesnastki. Po chwili dobrą kontrę przeprowadzili Błękitni, niestety lob Malanowskiego był niecelny.

W 21 minucie znów dobrze interweniował Brzozowski i nasi rywale mieli rzut rożny. Stały fragment gry przyniósł drugą bramkę gospodarzom.

Remis Malana

Dopiero po stracie dwóch goli Błękitni poprawili swoją grę i od tej pory to nasza drużyna miała przewagę. W jednej z akcji sam na sam wybiegał Malanowski, ale został sfaulowany przed polem karnym przez bramkarza. Sam pokrzywdzony podszedł do rzutu wolnego, uderzył mocno, piłka odbiła się jeszcze od Świercza i wpadła do bramki. Kilkadziesiąt minut później z dystansu uderzał Świercz, tym razem futbolówka trafiła w obrońcę i przeleciała nad poprzeczką. Błękitni nie ustawali w atakach i chwilę później silnie z dystansu uderzył Bartek Kowalewski, niestety niecelnie. Tuż przed przerwą Malan w swoim stylu minął obrońcę i strzelił zza pola karnego, bramkarz nie sięgnął piłki i był już remis.

Znakomity Brzozowski

Po zmianie stron pierwsze minuty nie przyniosły wielu sytuacji. Obie jedenastki jakby czekały na błąd rywala i na kontrę. Dopiero po dziesięciu minutach mieliśmy pierwszą wartą odnotowania okazję. W zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Bartek Nosowicz, jego płaski strzał był jednak niecelny. Chwilę później dwiema świetnymi paradami popisał się Brzozowski, najpierw obronił strzał głową, a potem silne uderzenie z kilku metrów.

Rwąca Łyna

W 67 minucie pasymianie objęli prowadzenie! Niecelnie uderzył Malanowski, piłka trafiła pod nogi Olka Dobrzyńskiego, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Od razu po stracie gola gospodarze przeprowadzili groźną kontrę, znów dobrze obronił Brzozowski. Błękitni również starali się o gola, okazję ku temu miał Świercz, ale nie trafił w światło bramki. W 79 minucie ponownie był remis. Napastnik Łyny przelobował naszego goalkeepera po szybkim kontrataku swojej drużyny. Kilka minut przed końcem spotkania najpierw na bramkę uderzył Patryk Kowalewski, a po chwili strzał głową Stańczaka z linii bramkowej wybił obrońca.

Zemsta sytuacji

Podobno niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem przekonała się o tym nasza drużyna. Strata piłki dała szansę gospodarzom na atak, ponownie napastnik z Sępopola przelobował Brzozowskiego. W doliczonym czasie gry dobrą sytuację miał jeszcze Malanowski, ale bramkarz Łyny był tym razem górą.

6. Łyna Sępopol 17 31

7. DKS Dobre Miasto 17 26