Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ponad dwanaście tysięcy dla Dawida


– Jestem w szoku! – Marzena Majrowska, mama 21-letniego Dawida nie kryła łez. Koncert charytatywny na rzecz jej syna przyniósł 12.390 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Dawida metodą wszczepienia komórek macierzystych.Pomysł na zorganizowanie koncertu i zbiórki publicznej zrodził się zaledwie miesiąc temu. – Do GOK przyszły mama Dawida, jego ciocia i Regina Bazych, wieloletnia sąsiadka i kobieta o dobrym sercu – mówi Ewa Dolińska- Baczewska, dyrektor GOK. – Opowiedziały nam historię Dawida i o tym, jaka szansa pojawiła się w jego leczeniu. Niestety, jest ono bardzo drogie. Dlatego, żeby dać mu szansę na zdrowie, potrzeba zaangażowania wielu osób.

 

Zbiórka publiczna

W pierwszej połowie marca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało Komitet Społeczny Pomocy Dawidowi Majrowskiemu, w skład którego weszły Regina Bazych, Magdalena Retkin i Ewa Dolińska-Baczewska, zezwalając tym samym na prowadzenie zbiórki. – Chcemy, żeby akcja była całkowicie przejrzysta, żeby każda złotówka, którą uda się zebrać trafiła tylko i wyłącznie na leczenie Dawida – mówi Magdalena Retkin. Dlatego też komitet, choć mógł (ustawa o zbiórkach dopuszcza taką możliwość – przyp. R.D.) nie przeznacza na organizację prowadzonych zbiórek nawet grosza. Członkowie za własne pieniądze kupują puszki, pieką ciasta na kiermasz, drukują plakaty i informacje. – To dla nas bardzo ważne. Szczególnie kiedy widzimy, jak wiele osób otwiera swoje serca i pomaga. Chcemy, by mieli stuprocentową pewność, że to, co dają jest przeznaczone zgodnie z ich intencją – wyjaśnia Regina Bazych.

 

Niesamowite zaangażowanie


Ogrom dobra, który dzieje się wokół zbiórki zaskoczył organizatorów. Ludzie przychodzili i przynosili na licytację tak osobiste rzeczy, jak chociażby kolczyki ślubne. Ktoś ofiarował swoje prace rękodzielnicze, ktoś cenne pamiątki. Wiele osób pragnęło pozostać anonimowymi. Jeszcze w dzień koncertu ludzie donosili kolejne przedmioty.

A licytacja przeszła najśmielsze oczekiwania. Tylko z niej udało się zebrać ponad 8600 zł. W akcję zaangażowała się wójt Marianna Szydlik, która nie tylko objęła koncert patronatem honorowym i przekazała prywatne środki, ale pomagała również w jego organizacji. Poseł Paweł Papke nie tylko przyjechał na koncert i przywiózł ze sobą koszulkę reprezentacji Polski w siatkówce, którą licytował, ale również wsparł finansowo zbiórkę. Tego wspaniałego wyniku nie byłoby również, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu wolontariuszy, którzy przygotowali kiermasz, upiekli ciasta, czy przygotowali pyszną grochówkę. – Trudno wymienić wszystkich, bo to naprawdę rzesza ludzi – mówi Ewa Dolińska-Baczewska. – Niemniej dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, osobom zaangażowanym.

Kolejną odsłoną zbiórki na rzecz Dawida jest przewidziane na 23 kwietnia rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Dźwierzutach. Serdecznie zapraszamy!

 

Radosław DąbrowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze