Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ponad dwanaście tysięcy dla Dawida


– Jestem w szoku! – Marzena Majrowska, mama 21-letniego Dawida nie kryła łez. Koncert charytatywny na rzecz jej syna przyniósł 12.390 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Dawida metodą wszczepienia komórek macierzystych.Pomysł na zorganizowanie koncertu i zbiórki publicznej zrodził się zaledwie miesiąc temu. – Do GOK przyszły mama Dawida, jego ciocia i Regina Bazych, wieloletnia sąsiadka i kobieta o dobrym sercu – mówi Ewa Dolińska- Baczewska, dyrektor GOK. – Opowiedziały nam historię Dawida i o tym, jaka szansa pojawiła się w jego leczeniu. Niestety, jest ono bardzo drogie. Dlatego, żeby dać mu szansę na zdrowie, potrzeba zaangażowania wielu osób.

 

Zbiórka publiczna

W pierwszej połowie marca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało Komitet Społeczny Pomocy Dawidowi Majrowskiemu, w skład którego weszły Regina Bazych, Magdalena Retkin i Ewa Dolińska-Baczewska, zezwalając tym samym na prowadzenie zbiórki. – Chcemy, żeby akcja była całkowicie przejrzysta, żeby każda złotówka, którą uda się zebrać trafiła tylko i wyłącznie na leczenie Dawida – mówi Magdalena Retkin. Dlatego też komitet, choć mógł (ustawa o zbiórkach dopuszcza taką możliwość – przyp. R.D.) nie przeznacza na organizację prowadzonych zbiórek nawet grosza. Członkowie za własne pieniądze kupują puszki, pieką ciasta na kiermasz, drukują plakaty i informacje. – To dla nas bardzo ważne. Szczególnie kiedy widzimy, jak wiele osób otwiera swoje serca i pomaga. Chcemy, by mieli stuprocentową pewność, że to, co dają jest przeznaczone zgodnie z ich intencją – wyjaśnia Regina Bazych.

 

Niesamowite zaangażowanie


Ogrom dobra, który dzieje się wokół zbiórki zaskoczył organizatorów. Ludzie przychodzili i przynosili na licytację tak osobiste rzeczy, jak chociażby kolczyki ślubne. Ktoś ofiarował swoje prace rękodzielnicze, ktoś cenne pamiątki. Wiele osób pragnęło pozostać anonimowymi. Jeszcze w dzień koncertu ludzie donosili kolejne przedmioty.

A licytacja przeszła najśmielsze oczekiwania. Tylko z niej udało się zebrać ponad 8600 zł. W akcję zaangażowała się wójt Marianna Szydlik, która nie tylko objęła koncert patronatem honorowym i przekazała prywatne środki, ale pomagała również w jego organizacji. Poseł Paweł Papke nie tylko przyjechał na koncert i przywiózł ze sobą koszulkę reprezentacji Polski w siatkówce, którą licytował, ale również wsparł finansowo zbiórkę. Tego wspaniałego wyniku nie byłoby również, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu wolontariuszy, którzy przygotowali kiermasz, upiekli ciasta, czy przygotowali pyszną grochówkę. – Trudno wymienić wszystkich, bo to naprawdę rzesza ludzi – mówi Ewa Dolińska-Baczewska. – Niemniej dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, osobom zaangażowanym.

Kolejną odsłoną zbiórki na rzecz Dawida jest przewidziane na 23 kwietnia rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Dźwierzutach. Serdecznie zapraszamy!

 

Radosław DąbrowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05