Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ponad 800 tysięcy na kościelną ruinę


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic uzyskało dotację na odbudowę spalonego budynku dawnego kościoła ewangelickiego. Ponad 800 tysięcy złotych piechota nie chodzi, rzecz jednak w tym, że organizacja musi „do interesu” dołożyć ponad 200 tysięcy własnych środków.

 



Tych pieniędzy właściwie nikt się już nie spodziewał. - Wniosek składaliśmy w 2017 roku – mówi szef stowarzyszenia Jarosław Kozikowski. - Zabrakło nam dosłownie pół punktu i „wylądowaliśmy” na liście rezerwowej.

 

Okazało się jednak, że kilku wcześniejszych szczęśliwców zrezygnowało z planowanych przez siebie inwestycji, a to sprawiło, że pieniądze przydzielone zostały „rezerwistom”. - Po tej informacji, chociaż pozytywnej, i nasza inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, bo nie mamy, oczywiście, 200 tysięcy na koncie – mówi Kozikowski. - Było więcej czynników, które bardziej skłaniały nas ku rezygnacji, np. przewidywany dwa lata temu termin realizacji zadania do 2020 roku.


 

Okazuje się jednak, że na potwierdzenie posiadania wkładu własnego wystarczy odpowiednia uchwała Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia, a inwestycja może być zakończona nawet i w 2022 roku, a to już są warunki, na bazie których stowarzyszenie może podjąć ryzyko inwestowania.

 

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, inwestycja w 2017 roku wyceniona została na ponad milion złotych (w tym 80-procentowa dotacja ze środków unijnych). Dziś ceny robót budowlanych znacznie wzrosły, a to może sprawić, że wzrosną też koszty po stronie inwestora.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48