Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Ponad 50 kilometrów bez siodełka!

Niezwykłego wyczynu dokonał podczas wyścigu w Skarżysku Kamiennej szczycieński zawodnik Bartosz Karczmarski, który na dystansie 61 kilometrów, ponad 50 z nich pokonał jadąc bez siodełka! Nie przeszkodziło to naszemu reprezentantowi w zajęciu 28 pozycji (na 290 startujących). <...

W zawodach w Skarżysku Kamiennej startowało łącznie trzech szczycieńskich zawodników: Poza Bartoszem Karczmarskim (dystans 61 km) wystartowali także Zygfryd Leska i Wojciech Tworkowski (obaj na dystansie 31 km). Tworkowski zajął 5 miejsce, a Leska 4.

Niezwykłe samozaparcie i sportowego ducha walki wykazał Bartosz Karczmarski. Na 6 kilometrze jego rower doznał „kontuzji” - urwało się siodełko. Mimo tej poważnej niedogodności Bartosz pokonał pozostałe 55 kilometrów trasy wyścigowej w tempie, które zapewniło mu bardzo dobrą, bo 4 pozycję w jego kategorii wiekowej, a w klasyfikacji generalnej 28 lokatę.