Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Ponad 400 słuchaczy i studentów zaszczepionych na terenie WSPol (zdjęcia, wideo)


W ciągu kilku godzin na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zaszczepiono ponad 400 słuchaczy i studentów Uczelni. Przedsięwzięcie to możliwe było dzięki współpracy Uczelni z Głównym Sztabem Policji, Sekcją Ochrony Pracy Komendy Głównej Policji oraz Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.


Komendant -  Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwona Klonowska  wystąpiła  do dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, pana prof. nadzw. dr hab. n.med. Waldemara Wierzby, z prośbą o możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19 funkcjonariuszy Policji będących słuchaczami i studentami Uczelni, którzy są  skoszarowani  aż do zakończenia kursu.

 

Słuchacze oraz studenci byli zaszczepieni pierwszą dawką przeciwko COVID-19. Opuszczenie przez nich terenu szkoły w celu zaszczepieni drugą dawką wiąże się z ponownymi badaniami na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom Główny Sztab Policji KGP, za zgodą Komendanta Głównego Policji, udostępnił helikopter, który przetransportował szczepionki z Warszawy na teren Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Szczepienia na terenie Uczelni rozpoczęły się kilkanaście minut po godzinie 9:00. W ciągu kilku godzin zaszczepiono ponad 400 osób. Stan zdrowotny zaszczepionych był później monitorowany przez ratowników medycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

XxX

No...jeżeli słuchacze sami zgłosili się na ochotnika, do eksperymentu medycznego podpisując stosowną zgodę, to ich wybór...konsekwencje też tylko oni poniosą. Ale nie ma tego złego, niepotrzebna nam jest w przyszłości policja, która nie potrafi samodzielnie myśleć. Zatem czekamy na zapowiedzianą już przez naszych \"dobroczyńców\" jesienną falę :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze