Reklama


Reklama

Pomóżmy odbudować dom rodzinie z Tylkowa


Rodzina z Tylkowa straciła w pożarze swój dom. Bez dachu nad głową zostało 9 osób, w tym 2 dzieci. Skutki pożaru okazały się na tyle poważne ze musieli rozebrać szczyty murowanego budynku, skuć wszystkie tynki oraz zawalający się sufit z trzciny.



Z budynku pozostał tylko parter, nad którym wylano wieniec, który ma spajać cały budynek. Bez konstrukcji dachowej, mógłby się zacząć rozchodzić na boki. Niestety budynek nie był ubezpieczony. Odbudowa to koszta postawienia całego poddasza, plus położenie wszystkich mediów, ocieplenie, tynkowanie, wykończenie pomieszczeń - generalny remont oraz pełne wyposażenie domu. Rodziny na to nie stać. To co mogli zrobić sami już zrobili. Do tej pory co było możliwe zostało oczyszczone, konstrukcja wzmocniona przez wylanie wieńca, aktualnie jest stawiany dach. Fundusze jednak szybko się kończą. Apelujemy do wszystkich ludzi o wsparcie rzeczowe a przede wszystkim finansowe. Jest możliwe przelania pieniędzy przez portal zrzutka.pl.


Reklama

Reklama

 

https://zrzutka.pl/ogien-zabral-wszystko-zostali-bez-dachu-nad-glowa-na-nowy-start-jdxev9

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
    W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

    Zebra


    2020-11-28 13:52:44
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

    X


    2020-11-28 09:04:08
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

    Adam


    2020-11-27 22:11:28
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Śmieszne do imentu. I co z tego, ze zamieściliście ostatni post? A co z poprzednimi, które - niczym koronawirus w statystykach - zostały przez TS utajnione? Jednym z nich był tekst :\" koronowairus zejdzie do podziemia\". Innym był komentarz o tym, ze miejscowa gazeta czyści wypowiedzi, które - nie wiadomo - albo i wiadomo - komu przeszkadzają. No ale taki jest przywilej czwartej władzy czwartej klasy.

    Śmieszek


    2020-11-27 20:35:33
  • Do wzięcia 15 tys. zł, dopłacą do oczyszczalni i szamb
    Bardzo dobry pomysł. Niedługo zamierzam wrócić na swoje śmieci, a przedtem oprócz instalacji solarnej chciałbym odłączyć się od wspólnego szamba, zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę a temat oczyszczalni musiałbym przedyskutować z fachowcem. Faktycznie zawartość szamb z reguły ląduje w głębie, i to trzeba zmienić. Obecnie trudno mi powiedzieć jakiej wielkości jest to problem. Wywóz każdej beczki do oczyszczalni to dodatkowe min. 100%kosztów. Czy gminę stać na dopłaty do transportu? Wątpię Zakup dużej beki 12tyś.l. lub większej i systematyczne opróżnienie kilu szamb we wsi i podział kosztów?

    Stanisław Obrębski


    2020-11-27 16:36:28
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Dla mnie świetnym przykładem jak rządzi pan burmistrz, są sytuacje z początku kadencji: sex ankieta, czy afera ze skażeniem wodociągów. Pan burmistrz najpierw twierdził, że nic się nie stało, potem obwiniał wszystkich ale swojej winy nie widział, a na koniec grał ofiarę. Ale słowa przepraszam nie padły. No i te angażowanie się polityczne, a niby taki niezależny. I tu uważam, że niepotrzebnie dzieli mieszkańców.

    Taki Tam


    2020-11-27 13:04:54
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Czy nie można zrobić darmowego parkingu przy rynku? I tak ten parking jest pusty a ludzie parkują gdzie sìę tylko da. Zyski z parkingu są niewielkie więc po co to komu. I w końcu może Pan Burmistrz przyzna się do poraszki z tymi stanowiskami wędkarskim wokół jeziora i rozbierze je. Te płyty tak szpecą jezioro aż wstyd. Wszyscy znajomi z poza Szczytna śmieją się z tego. Jak można zepsuć tak ładny krajobraz. Czas najwyższy to rozebrać.

    Mieszkaniec


    2020-11-27 12:13:34
  • Wspaniały człowiek i lekarz...
    Odszedł też jeden z ostatnich dżentelmenów... Nie było wizyty w w naszym oddziale, żeby pan doktor nie przywitał się z ogromnym szacunkiem. Mimo, że jestem (byłam) tyle lat młodsza.

    Beata


    2020-11-27 12:03:47
  • 36-latek stanął w obronie kobiety, efekt... został pobity
    Już nie długo tam trafi, a wtedy kukułka do przeglądu

    Suweren


    2020-11-27 07:47:12
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    podsumuję to tak: Chyba żyjemy w dwóch różnych miastach. Narzekaliśmy na Panią Górską- pamiętam jak ktoś mądry powiedział- zobaczycie co się będzie działo jak przyjdzie Pan Mańkowski, no i dzieje się tzn. nic się nie dzieje poza mnóstwem fotek i słowotokiem Pana Burmistrza.

    dr


    2020-11-27 07:30:05