Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Pomagamy szczycieńskiej gastronomii... Zamów na wynos lub z dowozem


Gastronomia walczy o przetrwanie. Pomagają jej małe gesty solidarności. Takim gestem jest właśnie dodatek w „Tygodniku Szczytno”. Znajdziecie Państwo tu większość lokalnych punktów gastronomicznych ze Szczytna, które działają i realizują zamówienia na wynos bądź z dowozem. Zachęcamy do korzystania z ich usług, bo to jest dla nich jedyna szansa na przetrwanie. Sprawdźcie ich oferty i zamawiajcie bezpiecznie jedzenie wprost do domu.Każda restauracja, punkt gastronomiczny to ludzie, którzy mają rodzinę na utrzymaniu, rachunki do opłacenia... a do tego potrzebne są pieniądze. To, co się ostatnio dzieje w naszym kraju sprawiło, że restauratorzy mogą sprzedawać swoje produkty wyłącznie na wynos. Dla wielu to widmo bankructwa. Widmo zwolnień pracowników. A każda restauracja, punkt gastronomiczny to przecież ludzie, którzy mają rodzinę na utrzymaniu, rachunki do opłacenia... Musimy im pomoc, dać szansę na przetrwanie tego czasu.

 

- Dla mnie to jasne, że musimy tę branżę wesprzeć szczególnie – mówi przedstawiciel Rady Gospodarczej działającej przy burmistrzu Szczytna. - Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, nie bądźmy obojętni. Zaopatrujcie się w lokalne produkty i usługi, u lokalnych przedsiębiorców. To naprawdę ważne. To szansa na przetrwanie lokalnych firm i zachowania miejsc pracy w naszym powiecie.

 

Punkty gastronomiczne, które znalazły się w dodatku internetowym oraz wdanie papierowe "Tygodnika Szczytno" nie zapłaciły za reklamę ani złotówki. „Tygodnik Szczytno” zainicjował przedsięwzięcie, zapewnił przygotowanie do druku, a projekty graficzne wykonał za darmo Marcin Lewicki ze Studia Reklamy Lewicki.

 

Koszty druku pokryli darczyńcy: Rady Gospodarczej Działającej przy Burmistrzu Miasta Szczytno, członkowie Stowarzyszenia Razem Dla Mieszkańców, Stowarzyszania Wszystko dla Szczytna, Waldemar Szymański (Szymek – PPHU), Kacper Stepokura (Centrum Rehabilitacji), Magdalena Bielecka (Centrum treningu Femina), Krzysztof Mańkowski, Paweł Malec, Karol Furczak, Robert Siudak, Piotr Gregorczyk, Beata Boczar, Rafał Kiersikowski, Tomasz Łachacz, Aleksandra Kobus-Drężek, Ewa Czerw, Artur Trochimowicz, Zbigniew Orzoł, Waldemar Zimny, Mariusz Pardo, Stanisław Staszak, Arkadiusz Leska, Zygmunt Rząp...Komentarze do artykułu

Samouwielbieniec

Zabrakło w tym artykule mojego nazwiska a dałem kilka groszy.

marekjag

Biorę z Zacisza często. Imponuje mi postawa właściciela. Sam dowozi. Przyszły trudne czasy to się wziął i robi co może. Jakoś nie widzę w tej roli Pana w Maserati co oszukiwał kandydatki na kelnerki , które zapieprzały w jego restauracji całą noc na imprezach grupowych ,a potem im nie płacił. Kupić samochód z klasą nie znaczy mieć klasę

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28