Reklama


Reklama

Półtora roku za kolegę


Przed sądem w Szczytnie zapadł właśnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku pod Leleszkami. Zginął tam wówczas 18-letni Marcin. Za kierownicą auta siedział jego kolega z klasy Szymon. Auto zderzyło się z fordem galaxy. Do wypadku doszło w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku.Rok i sześć miesięcy bezwzględnego wiezienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na trzy lata oraz zadośćuczynienie po 10 tysięcy dla każdego z rodziców 18-letniego Marcina – taki wyrok usłyszał kierowca opla astry, dziś już niemal 20-letni Szymon. Wyrok zapadł dokładnie 4 stycznia. Nie jest prawomocny.


Reklama

 

Prokuratura żądała 2 lat więzienia dla kierowcy, a obrońca nastolatka wyroku w zawieszeniu.

 

- Wnioski o uzasadnianie wyroku złożyli zarówno oskarżony, prokurator, jak i pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej – mówi Ewelina Wolny, prezes Sądu Rejonowego w Szczytnie. - Każda z tych osób będzie miała 14 dni na złożenie apelacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Wypadek, do którego doszło w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku wstrząsnął naszym powiatem. Trzej koledzy wybrali się do Pasymia na hod-doga. Wyprawa skończyła się tragicznie.

Reklama

 

Według ustaleń policji, około godziny 23.55 na trasie Leleszki – Grom kierujący oplem astrą nastolatek, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego pojazd wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Leleszek fordem galaxy kierowanym przez 53-letniego mieszkańca Szczytna.

 

Siła uderzenia była tak wielka, że opel dosłownie rozpadł się na dwie części.

 

Według ustaleń śledczych kierowca był trzeźwy. Prawo jazdy miał od niedawna.Komentarze do artykułu

maoet

Wyrok bardzo niski pewnie z względu na wiek oskarzonego, Tak to jest młodzi ludzie jeżdżą jak wariaci

do ali

Puknij się w swój pusty łeb.

ali

Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35