Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Polska pokonała Rosję w Jedwabnie (zdjęcia)


Za nami IV Gala Boksu Amatorskiego w Jedwabnie. Polska pokonała tam reprezentację Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) 16 do 8. Polskę reprezentowali głównie bokserzy Gwardii Szczytno. Zmagania obserwowało kilkaset osób. Miejscowa hala sportowa wypchana była po brzegi.Duet Gmina Jedwabno i Gwardia Szczytno odniósł kolejny sukces. IV Gala Boksu Amatorskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców.

 

- Ale w sumie nie ma czemu się dziwić, bo można było obejrzeć tam kawał fajnego boksu – mówi z uśmiechem Zenon Jagiełło, trener Gwardii Szczytno i pomysłodawca imprezy. - Choć przyznam, że nie spodziewałem się, że nasza reprezentacja wygra ten mecz. Podobny pojedynek odbył się w Słupsku z niemal tą samą reprezentacją Rosji i wówczas Polacy przegrali.

 

W Jedwabnie wystąpiło 12 bokserów z Polski, głównie z Gwardii Szczytno, ale pojawił się też pięściarz reprezentujący klub Pils Olsztyn. Wśród startujących była też reprezentantka gminy Jedwabno Natalia Nowosielska.

 

- Nasza gala była też drugim memoriałem imienia Józefa Grudnia – mówi Zenon Jagiełło. - W ten sposób chcemy uczcić pamięć tego znakomitego polskiego pięściarza, mistrza olimpijskiego.


Reklama

 

Oprócz walk turniejowych organizatorzy przygotowali też kilka pojedynków pokazowych. Wystąpili w nich pięściarze z gminy Jedwabno, ale też Olsztyna i Szczytna.

 

- Chodzi nam o to, aby pokazać, że boks może być trenowany przez niemal każdego, bez względu na wiek – mówi trener Jagiełło. - Poza tym gala w Jedwabnie pokazuje, że turnieje bokserskie to świetne widowisko. Gratka dla kibiców. Jest tam mnóstwo emocji. Doceniają to kibice, bo w hali pojawiło się kilkaset osób. Trybuny były zapełnione w całości, a na dole były wolne jedynie pojedyncze miejsca. Walki mogły się naprawdę podobać, bo były świetne technicznie, padało bardzo dużo ciosów – dodaje trener. - To wszystko składało się na znakomite widowisko dla kibiców. W moim odczuciu najlepszą walkę miał Jakub Pop. Jest to bardzo młody zawodnik, ale zawalczył tak znakomicie technicznie, dojrzale, że nawet trenerzy rosyjscy bili mu brawa z podziwu.

 

 

Wyniki pojedynków Polska – Rosja:

 

Reklama

Jakub Pop, adept, waga 50 kg, wygrał jednogłośnie na punkty.

Aleksandra Kożak, waga 48 kg, kadetka, wygrała na punkty

Natalia Nowosielska, waga 52 kg, młodzik, przegrała na punkty

Daria Poliwczak, waga 60 kg, juniorka, wygrała przez RSC (przez dużą przewagę)

Paulina Radulska, waga 54 kg, młodzieżowiec, wygrała jednogłośnie na punkty

Maciej Sztura, waga 63 kg, kadet przegrał na punkty

Adam Łopiało, waga 69 kg, młodzieżowiec wygrał 2:1

Patryk Borucki, waga 75 kg, kadet, wygrał

Damian Biesiekierski, waga 75 kg, senior, wygrał

Adrian Wróblewski, waga do 91 kg, senior, wygrał

Mateusz Wnuk, waga 54 kg, kadet, przegrał

Jakub Pietrzykowski, waga 60 kg, młodzieżowiec, przegrał.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama