Reklama


Reklama

Polska pokonała Rosję w Jedwabnie (zdjęcia)


Za nami IV Gala Boksu Amatorskiego w Jedwabnie. Polska pokonała tam reprezentację Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) 16 do 8. Polskę reprezentowali głównie bokserzy Gwardii Szczytno. Zmagania obserwowało kilkaset osób. Miejscowa hala sportowa wypchana była po brzegi.Duet Gmina Jedwabno i Gwardia Szczytno odniósł kolejny sukces. IV Gala Boksu Amatorskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców.

 

- Ale w sumie nie ma czemu się dziwić, bo można było obejrzeć tam kawał fajnego boksu – mówi z uśmiechem Zenon Jagiełło, trener Gwardii Szczytno i pomysłodawca imprezy. - Choć przyznam, że nie spodziewałem się, że nasza reprezentacja wygra ten mecz. Podobny pojedynek odbył się w Słupsku z niemal tą samą reprezentacją Rosji i wówczas Polacy przegrali.

 

W Jedwabnie wystąpiło 12 bokserów z Polski, głównie z Gwardii Szczytno, ale pojawił się też pięściarz reprezentujący klub Pils Olsztyn. Wśród startujących była też reprezentantka gminy Jedwabno Natalia Nowosielska.

 

- Nasza gala była też drugim memoriałem imienia Józefa Grudnia – mówi Zenon Jagiełło. - W ten sposób chcemy uczcić pamięć tego znakomitego polskiego pięściarza, mistrza olimpijskiego.


Reklama

 

Oprócz walk turniejowych organizatorzy przygotowali też kilka pojedynków pokazowych. Wystąpili w nich pięściarze z gminy Jedwabno, ale też Olsztyna i Szczytna.

 

- Chodzi nam o to, aby pokazać, że boks może być trenowany przez niemal każdego, bez względu na wiek – mówi trener Jagiełło. - Poza tym gala w Jedwabnie pokazuje, że turnieje bokserskie to świetne widowisko. Gratka dla kibiców. Jest tam mnóstwo emocji. Doceniają to kibice, bo w hali pojawiło się kilkaset osób. Trybuny były zapełnione w całości, a na dole były wolne jedynie pojedyncze miejsca. Walki mogły się naprawdę podobać, bo były świetne technicznie, padało bardzo dużo ciosów – dodaje trener. - To wszystko składało się na znakomite widowisko dla kibiców. W moim odczuciu najlepszą walkę miał Jakub Pop. Jest to bardzo młody zawodnik, ale zawalczył tak znakomicie technicznie, dojrzale, że nawet trenerzy rosyjscy bili mu brawa z podziwu.

 

 

Wyniki pojedynków Polska – Rosja:

 

Reklama

Jakub Pop, adept, waga 50 kg, wygrał jednogłośnie na punkty.

Aleksandra Kożak, waga 48 kg, kadetka, wygrała na punkty

Natalia Nowosielska, waga 52 kg, młodzik, przegrała na punkty

Daria Poliwczak, waga 60 kg, juniorka, wygrała przez RSC (przez dużą przewagę)

Paulina Radulska, waga 54 kg, młodzieżowiec, wygrała jednogłośnie na punkty

Maciej Sztura, waga 63 kg, kadet przegrał na punkty

Adam Łopiało, waga 69 kg, młodzieżowiec wygrał 2:1

Patryk Borucki, waga 75 kg, kadet, wygrał

Damian Biesiekierski, waga 75 kg, senior, wygrał

Adrian Wróblewski, waga do 91 kg, senior, wygrał

Mateusz Wnuk, waga 54 kg, kadet, przegrał

Jakub Pietrzykowski, waga 60 kg, młodzieżowiec, przegrał.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze