Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Polska pokonała Rosję w Jedwabnie (zdjęcia)


Za nami IV Gala Boksu Amatorskiego w Jedwabnie. Polska pokonała tam reprezentację Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) 16 do 8. Polskę reprezentowali głównie bokserzy Gwardii Szczytno. Zmagania obserwowało kilkaset osób. Miejscowa hala sportowa wypchana była po brzegi.Duet Gmina Jedwabno i Gwardia Szczytno odniósł kolejny sukces. IV Gala Boksu Amatorskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców.

 

- Ale w sumie nie ma czemu się dziwić, bo można było obejrzeć tam kawał fajnego boksu – mówi z uśmiechem Zenon Jagiełło, trener Gwardii Szczytno i pomysłodawca imprezy. - Choć przyznam, że nie spodziewałem się, że nasza reprezentacja wygra ten mecz. Podobny pojedynek odbył się w Słupsku z niemal tą samą reprezentacją Rosji i wówczas Polacy przegrali.

 

W Jedwabnie wystąpiło 12 bokserów z Polski, głównie z Gwardii Szczytno, ale pojawił się też pięściarz reprezentujący klub Pils Olsztyn. Wśród startujących była też reprezentantka gminy Jedwabno Natalia Nowosielska.

 

- Nasza gala była też drugim memoriałem imienia Józefa Grudnia – mówi Zenon Jagiełło. - W ten sposób chcemy uczcić pamięć tego znakomitego polskiego pięściarza, mistrza olimpijskiego.

 

Oprócz walk turniejowych organizatorzy przygotowali też kilka pojedynków pokazowych. Wystąpili w nich pięściarze z gminy Jedwabno, ale też Olsztyna i Szczytna.

 

- Chodzi nam o to, aby pokazać, że boks może być trenowany przez niemal każdego, bez względu na wiek – mówi trener Jagiełło. - Poza tym gala w Jedwabnie pokazuje, że turnieje bokserskie to świetne widowisko. Gratka dla kibiców. Jest tam mnóstwo emocji. Doceniają to kibice, bo w hali pojawiło się kilkaset osób. Trybuny były zapełnione w całości, a na dole były wolne jedynie pojedyncze miejsca. Walki mogły się naprawdę podobać, bo były świetne technicznie, padało bardzo dużo ciosów – dodaje trener. - To wszystko składało się na znakomite widowisko dla kibiców. W moim odczuciu najlepszą walkę miał Jakub Pop. Jest to bardzo młody zawodnik, ale zawalczył tak znakomicie technicznie, dojrzale, że nawet trenerzy rosyjscy bili mu brawa z podziwu.


 

 

Wyniki pojedynków Polska – Rosja:

 

Jakub Pop, adept, waga 50 kg, wygrał jednogłośnie na punkty.

Aleksandra Kożak, waga 48 kg, kadetka, wygrała na punkty

Natalia Nowosielska, waga 52 kg, młodzik, przegrała na punkty

Daria Poliwczak, waga 60 kg, juniorka, wygrała przez RSC (przez dużą przewagę)

Paulina Radulska, waga 54 kg, młodzieżowiec, wygrała jednogłośnie na punkty

Maciej Sztura, waga 63 kg, kadet przegrał na punkty

Adam Łopiało, waga 69 kg, młodzieżowiec wygrał 2:1

Patryk Borucki, waga 75 kg, kadet, wygrał

Damian Biesiekierski, waga 75 kg, senior, wygrał

Adrian Wróblewski, waga do 91 kg, senior, wygrał

Mateusz Wnuk, waga 54 kg, kadet, przegrał

Jakub Pietrzykowski, waga 60 kg, młodzieżowiec, przegrał.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:18:24
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:11:26
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:57:52
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:50:55
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
  Autor: Marek R.
  2019-09-22 02:31:15
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
  Autor: Paulina
  2019-09-21 22:18:51
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
  Autor: Natalia
  2019-09-21 22:11:33
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
  Autor: Tomasz
  2019-09-21 22:01:12
 • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
  Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-21 20:50:48
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-21 20:45:05