Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Polowanie z tabletką gwałtu na kobiety


Aż siedem przypadków gwałtów z użyciem tabletki gwałtu zanotowali szczycieńscy śledczy. Do ostatniej takiej próby miało dojść w październiku. Ofiarą padła wówczas dwudziestokilkuletnia dziewczyna. Śledczy szukają sprawcy bądź sprawców i apelują do kobiet o większą ostrożność.

 Z ustaleń szczycieńskiej prokuratury wynika, że schemat działania zawsze jest dość podobny. Sprawca bądź sprawcy bawią się w szczycieńskich klubach i wybierają samotne kobiety. Do drinków, napojów wrzucali środek odurzający, tak zwaną pigułkę gwałtu.

 

Ostatni w październiku

 

- Nie chcę mówić o szczegółach postępowań, ale mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatniego czasu odnotowaliśmy rzeczywiście 7 takich przypadków – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Ostatni miał miejsce w październiku tego roku. Pokrzywdzona kobieta bawiła się w jednym ze szczycieńskich klubów. Czekamy na wyniki toksykologii i wyniki badań biologicznych.

 

Kobiecie ktoś prawdopodobnie dorzucił środki odurzające, po których straciła świadomość i została wykorzystana seksualnie.

 

Trudne postępowania

 

Śledczy przyznają, że postępowania w takich sprawach są bardzo żmudne i skomplikowane.

 

- W przypadku tak zwanej tabletki gwałtu, kobieta traci świadomość, nie pamięta wielu rzeczy, najczęściej nie ma też śladów obrony przed gwałtem – mówi prokurator Choroszewski. - To utrudnia zebranie wystarczających dowodów, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tych haniebnych czynów. Dlatego apeluję do kobiet i ich znajomych, z którymi wychodzą do klubów czy pubów o większą czujność i ostrożność.


 

Stężenie alkoholu i działanie pigułki gwałtu mogą wywołać u kobiet m.in. zaniki świadomości, zaburzenia zdolności psychomotorycznych i zaburzenia prawidłowej oceny sytuacji.

 

Aple o czujność

 

Śledczy mówią, aby nie zostawiać swoich napojów bez opieki. Gdy przyszliśmy do klubu z koleżanką, dziewczyną, to nawet, gdy się pokłócimy nie pozwólmy, aby została sama. Gdy widzimy, że ktoś dosłownie z minuty na minuty traci świadomość, czy ma kłopot z poruszaniem się to powinien być dla nas sygnał, że coś stało się nie tak. Informujmy policję o każdym podejrzanym działaniu. Być może to ułatwi identyfikację sprawcy bądź sprawców gwałtów w naszym powiecie.

 

 Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze