Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Polowanie z tabletką gwałtu na kobiety


Aż siedem przypadków gwałtów z użyciem tabletki gwałtu zanotowali szczycieńscy śledczy. Do ostatniej takiej próby miało dojść w październiku. Ofiarą padła wówczas dwudziestokilkuletnia dziewczyna. Śledczy szukają sprawcy bądź sprawców i apelują do kobiet o większą ostrożność.

 Z ustaleń szczycieńskiej prokuratury wynika, że schemat działania zawsze jest dość podobny. Sprawca bądź sprawcy bawią się w szczycieńskich klubach i wybierają samotne kobiety. Do drinków, napojów wrzucali środek odurzający, tak zwaną pigułkę gwałtu.

 

Ostatni w październiku

 

- Nie chcę mówić o szczegółach postępowań, ale mogę powiedzieć, że na przestrzeni ostatniego czasu odnotowaliśmy rzeczywiście 7 takich przypadków – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Ostatni miał miejsce w październiku tego roku. Pokrzywdzona kobieta bawiła się w jednym ze szczycieńskich klubów. Czekamy na wyniki toksykologii i wyniki badań biologicznych.

 

Kobiecie ktoś prawdopodobnie dorzucił środki odurzające, po których straciła świadomość i została wykorzystana seksualnie.

 

Trudne postępowania

 

Śledczy przyznają, że postępowania w takich sprawach są bardzo żmudne i skomplikowane.

 

- W przypadku tak zwanej tabletki gwałtu, kobieta traci świadomość, nie pamięta wielu rzeczy, najczęściej nie ma też śladów obrony przed gwałtem – mówi prokurator Choroszewski. - To utrudnia zebranie wystarczających dowodów, aby ustalić sprawcę bądź sprawców tych haniebnych czynów. Dlatego apeluję do kobiet i ich znajomych, z którymi wychodzą do klubów czy pubów o większą czujność i ostrożność.


 

Stężenie alkoholu i działanie pigułki gwałtu mogą wywołać u kobiet m.in. zaniki świadomości, zaburzenia zdolności psychomotorycznych i zaburzenia prawidłowej oceny sytuacji.

 

Aple o czujność

 

Śledczy mówią, aby nie zostawiać swoich napojów bez opieki. Gdy przyszliśmy do klubu z koleżanką, dziewczyną, to nawet, gdy się pokłócimy nie pozwólmy, aby została sama. Gdy widzimy, że ktoś dosłownie z minuty na minuty traci świadomość, czy ma kłopot z poruszaniem się to powinien być dla nas sygnał, że coś stało się nie tak. Informujmy policję o każdym podejrzanym działaniu. Być może to ułatwi identyfikację sprawcy bądź sprawców gwałtów w naszym powiecie.

 

 Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05