Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Polisa turystyczna, czy karta EKUZ? Jak odpowiednio się zabezpieczyć?


Ten konflikt trwa od lat i zdania wciąż są podzielone. W tym tekście postanowiliśmy wyjaśnić Ci główne różnice pomiędzy Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego a polisą turystyczną. Co lepiej zabezpieczy Cię przed konsekwencjami utraty zdrowia podczas zagranicznego wyjazdu?Jak wyrobić kartę EKUZ?

Wszystko jest zadziwiająco proste, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z programem o charakterze czysto rządowym. Wystarczy tylko, że udasz się do najbliższego Twojego miejsca zamieszkania oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, wypełnisz wymagany wniosek i złożysz go do rozpatrzenia. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, kartę otrzymasz już w ciągu 15 minut. Czytaj o EKUZ Olsztyn na https://ekuz.com.pl/ekuz-w-olsztynie/.

Jak zaopatrzyć się w polisę turystyczną?

W tym wypadku musisz skorzystać ze strony internetowej, na której znajdziesz wygodną porównywarkę ubezpieczeń. System poprosi Cię o określenie głównych parametrów polisy i na tej postawie przedstawi najlepsze oferty od renomowanych ubezpieczycieli. Potem wystarczy kilka kliknięć, by stać się właścicielem polisy.

Czego nie pokrywa karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma kilka ograniczeń, które sprawiają, że często jest pomijana przez osoby, szukające ubezpieczenia. Mając w kieszeni kartę, nie możesz liczyć na pokrycie kosztów:

 • planowanych zabiegów,

 • zabiegów, które nie są koniecznością,

 • pomocy w prywatnych placówkach,

 • ubezpieczenia OC,

 • transportu medycznego do Polski,

 • transportu zwłok,

 • odszkodowania za opóźniony lot i zaginione bagaże,

 • ratownictwa.

Jak w tej kwestii wypada polisa turystyczna?

Celem powstania ubezpieczenia podróżnego było zagwarantowanie pomocy medycznej podczas pobytu w kurortach turystycznych, które bardzo często są oddalone od publicznych placówek medycznych o kilkaset kilometrów. Jeśli więc przed wyjazdem wykupisz ubezpieczenie, będziesz mógł skorzystać z usług prywatnej kliniki i nie bać się o ewentualne koszty.

Gdzie działa karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego ma dosyć szeroki zasięg działania. Zgodnie ze swoją nazwą obowiązuje we wszystkich krajach zrzeszonych w ramach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. W praktyce oznacza to, że posiadacz karty może leczyć się w: Austrii, Belgii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii. Sprawdź, dokumenty potrzebne do wyrobienia karty EKUZ: https://ekuz.com.pl/strefa-dokumentow/

Gdzie obowiązuje polisa turystyczna?

To zależy tylko od Ciebie. Możesz określić zasięg Twojej polisy podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem. Pamiętaj, że warto negocjować i starać się jak najbardziej rozszerzać funkcjonalności oraz listę krajów, w jakich będzie działać Twoje ubezpieczenie turystyczne.

Co wybrać?

Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz oba rozwiązania i stworzysz sobie kompleksowy pakiet ochrony przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą Cię spotkać podczas pobytu w innym kraju.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40