Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Polisa na życie, bezpieczeństwo w czasie pandemii


PROMOCJA. Łukasz Frączek to mieszkaniec Szczytna, ale też ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów. Nie ma złudzeń, że pandemia koronawirusa to czas, w którym bardzo ważne jest ekonomiczne zabezpieczenie siebie i najbliższych. - Polisa na życie, ubezpieczenie od koronawirusa i powikłań chorobowych, to kwestie, nad którymi naprawdę warto poważnie się zastanowić – przekonuje.Jaka jest świadomość mieszkańców naszego powiatu jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie?

 

Różnie z tym bywało, ale świadomość rośnie. Myślę, że duży wpływ na to ma pandemia koronowirusa. Coraz więcej osób ma świadomość tego, że nie będziemy żyć wiecznie, że nie jesteśmy nieśmiertelni, czy wiecznie zdrowi. I że warto przygotować się na najgorsze, czyli zabezpieczyć siebie i najbliższych w przypadku ciężkiej choroby, czy śmierci. Nieraz słyszałem historie, że ktoś zmarł na jakąś ciężką chorobę, zginął w wypadku i pozostawił po sobie problemy finansowe. Naprawdę w życiu bywa różnie. Warto się zabezpieczyć i mieć spokojną głowę. Nie zostawiać dzieci z kredytami, czy samego siebie z brakiem funduszy na potrzebne leczenie.

.

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.pl

 

Polisa na życie to dobre rozwiązanie?

 

W mojej ocenie najlepsze. Kosztuje niewiele, a daje właściwie kompleksowe zabezpieczenie. Ważne jest, aby zawierać umowy z wiarygodnymi firmami i poprzez dedykowanego doradcę, opiekuna, który w każdej chwili będzie do dyspozycji. Pomoże zmodyfikować ubezpieczenie, czy poprowadzi przez proces odszkodowawczy.

Podam kilka danych za rok 2019. Dziennie statystycznie na choroby nowotworowe w naszym kraju umierają 330 osoby, na choroby układu krążenia - 440, choroby układu oddechowego - 253, w wypadkach - 86. Te liczby pokazują, że ryzyko nagłej i nieprzewidzianej śmierci jest ogromne.

 

 

Ile kosztuje stawka ubezpieczenia na życie?

 

To zależy od wybranej opcji, ale stawki wahają się od 50 zł do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Wpływ na to ma na przykład wiek, stan zdrowia, potrzeby i suma ubezpieczenia klienta.

 

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.pl

 

Dlaczego warto się ubezpieczać?

 

Bo to daje nam bezpieczeństwo finansowe w przypadku potrzeby pilnego i kosztownego leczenia. W nagłym zachorowaniu czas jest bardzo ważny. Gdy mamy odpowiednie ubezpieczenie środki wypłacane są niemal natychmiast, nie ma potrzeby szukania pomocy w zbiórkach, czy się zapożyczać. Mamy za co leczyć się, czy żyć, gdy jesteśmy niezdolni do pracy. Gdy dojdzie do śmierci mamy pewność, że nasi najbliżsi będą zabezpieczeni. W dzisiejszych czasach to naprawdę ważne.

 

 

No właśnie, jak szybko możemy liczyć na wypłatę odszkodowania?

 

Zależy, jaką firmę wybierzemy. Ale wypłaty powinny być zrealizowane do kilkunastu dni, jeśli mówimy o dobrej i rzetelnej firmie ubezpieczeniowej. Ale w tym przypadku ma też znaczenie posiadanie dedykowanego opiekuna, który sprawnie opisze szkodę, zdarzenie, pomoże przejść przez wszystkie formalności. Dlatego odradzam podpisywanie umów online. Konkretny doradca, czyli taka osoba, jak ja, pomoże pokonać wszystkie formalności od A do Z, bez długotrwałego wysłuchiwania automatów w infoliniach. Dlatego, podkreślę raz jeszcze, wybór firmy ubezpieczeniowej i agenta, doradcy ubezpieczeniowego ma znaczenie. Trzeba mieć do niego zaufanie.

 

 

W jakim wieku najlepiej jest się ubezpieczyć, wykupić polisę na życie?

 

Gdy jesteśmy młodzi i w pełni zdrowi, bo wówczas koszty składek są najniższe.

 

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.pl

 

Czy przed podpisaniem polisy na życie klient jest kierowany na badania medyczne?

 

To zależy. Na początku jest ankieta medyczna z szeregiem pytań. Ubezpieczyciel ma prawo skierować na badania bądź nawet odmówić ubezpieczenia. Wiek, stan zdrowia wpływają na wysokość składki. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Dlatego warto mieć dedykowanego doradcę i z nim przedyskutować te wszystkie sprawy. Polisę na życie kupuje się zdrowiem. Im lepsze, im szybciej się ubezpieczymy, tym jest taniej.

 

 

Można wykupić polisę na życie dzieciom?

 

Rodzice mogą dzieci dołączyć do swojej indywidualnej polisy. Jest to jedno z dopuszczalnych rozwiązań.

 

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.pl

 

Czy można mieć kilka polis na życie? Czy wypłaty ewentualnych odszkodowań się dublują?

 

Często słyszę, że ludzie mają polisy grupowe, tak zwane firmówki. Jest ona dobra, ale nie spełnia w stu procentach potrzeb klienta, bo są tam na przykład ograniczenia sum wypłaty odszkodowań, czy brakuje obszarów, które być może warto byłoby ubezpieczyć. Mówiąc w skrócie - nie jest to polisa, która w pełni ubezpiecza klienta. Polisa indywidualna jest szyta na miarę. Warto ją mieć.

Oczywiście, że można mieć kilka polis, w kilku firmach i z każdej z nich otrzymać odszkodowanie.

 

 

Jak uniknąć naciągania przy podpisywaniu umowy o ubezpieczenie na życie? Bo i takie rzeczy się zdarzają.

 

Nie da się porównać ofert różnych firm ze sobą tak w stu procentach. Są różne zakresy, różne wyłączenia, różne limity, odpowiedzialność. Najlepiej znaleźć sobie agenta, doradcę ubezpieczeniowego, do którego ma się zaufanie. Ja swoim klientom polisy dobieram indywidualnie. Każda jest szyta na miarę potrzeb.

 

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.pl

 

A gdy ktoś ma już polisę, to może ją zmienić, czy modyfikować?

 

Nawet powinien. Jak słyszę, że ktoś ma polisę od 10 lat i nic od tego czasu z nią nie robił, to aż ciarki mnie przechodzą. Żyjemy w czasach, gdzie rok to przepaść. Pojawiają się nowe zagrożenia, nowe rozwiązania. Polisę trzeba modyfikować i przeglądać. I po raz kolejny ważna jest obecność dedykowanego agenta, który nam w tym pomoże, podpowie, co warto i jak można zmienić. 10-letnia polisa w wielu kwestiach może być już nieaktualna. Może się okazać, że będziemy mieli problem z uzyskaniem odszkodowania. Ja ze swoimi klientami spotykam się średnio raz do roku i analizujemy polisę. To naprawdę ważne.

 

Czas pandemii budzi grozę, ludzie obawiają się zachorowania na koronawirusa, czy można się od tego ubezpieczyć?

 

 

Niektóre firmy proponują takie ubezpieczenia. Wprowadziły zabezpieczenie w razie zachorowania na koronawirusa czy śmierci za jego przyczyną. Cześć nazwała to wprost ubezpieczaniem od koronawirusa, a część po prostu nazywa to niewydolnością oddechową. Tak, są takie ubezpieczenia.

 

 

 

Łukasz Frączek,

ekspert do spraw ubezpieczeń i finansów

kom. 792 636 057

mail: fraczek.lukasz@aviva.com.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama