Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Policyjny SPEED, zatrzymał 18-latka na speedzie


W piątek na ternie powiatu szczycieńskiego pojawiła się policyjna grupa SPEED. Trzy bmw, oznakowane i nieoznakowane, patrolowały drogi naszego powiatu. To właśnie ci policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który prowadził auto będąc pod wpływem środka odurzającego.



W piątek, 23 sierpnia po godzinie 20-tej w Szczytnie przy ul. Polskiej funkcjonariusze ruchu drogowego z policyjnej grupy SPPED zatrzymali do kontroli 18-letniego kierowcę samochodu osobowego marki Mazda.


Reklama

 

Reklama

 

- Mężczyzna w trakcie kontroli zaczął się podejrzanie zachowywać, wobec czego został przebadany narkotestem na obecność środków niedozwolonych – mówi Tomasz Compa ze szczycieńskiej policji. - Badanie wykazało, iż 18-latek zażywał metamfetaminę. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a kierujący noc spędził w policyjnej celi.

 

 

18-latek stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem środka odurzającego grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

 

 

Policyjna grupa SPEED operowała w naszym powiecie w godzinach od 18 do 2. Przez ten czas skontrolowano 33 pojazdy. Wystawiono 10 mandatów.



Komentarze do artykułu

Gwiazda

Najbardziej dotkliwa byłaby kara pieniężna na Rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postponitencjarnej. A przy okazji pomoc osobom,które ucierpiały wskutek wypadków spowodowanych przez innych.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-08-30 14:20:04

Auto 22-latki zatrzymało się na drzewie

  • Poniedziałek, 2020-06-01 09:00:21

Dozór policyjny za stalking

  • Sobota, 2020-04-11 13:01:41

Policyjny posterunek niemal gotowy

  • Czwartek, 2020-03-26 10:51:08

Koronawirus nie zatrzymał karateków

Reklama


Komentarze

  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

    Jolanta Magierowska


    2020-09-19 20:26:16
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

    Wpieniony


    2020-09-19 18:28:35
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

    Taki sobie czytelnik


    2020-09-19 14:21:15
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

    Maryan


    2020-09-19 10:29:42
  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55