Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Policyjne mury pną się do góry (komentarze mieszkańców)


Z niespełna pół roku w gminie Świętajno będzie działał posterunek policji. Na miejscu dyżury pełnić będzie 7 funkcjonariuszy, którzy będą mieć w obszarze swojego działania również i gminę Rozogi.



Prace przy budowie nowej siedziby posterunku idą pełną parą. Przypomnijmy, że powstaje na działce, nieodpłatnie przekazanej na ten cel przez samorząd. Obiekt będzie posiadał wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne. W ramach inwestycji powstaje m.in. pokój przyjęć interesantów, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, magazyny oraz miejsca parkingowe.

 

 

„Tygodnik Szczytno” postanowił zapytać mieszkańców gminy, co sądzą o inwestycji i w jakim stopniu wpłynie na bezpieczeństwo.

 

 

Jan Olbryś – Jeruty

 

Nie wiem czemu wcześniej zlikwidowano, ale posterunek policji powinien być w Świętajnie. Dla nas będzie to o wiele wygodniejsze i na pewno będzie bezpieczniej, a w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, policjanci na pewno szybciej się pojawią niż patrol ze Szczytna.

 

 

Dorota Rochmalska – Świetajno

 

Dzięki nowemu posterunkowi na pewno będzie w miejscowości i gminie bezpieczniej, a niektórym kierowcom nie będzie się już aż tak „śpieszyło” na ulicach naszego Świętajna


Reklama

 

 

Małgorzata Rogalska – Świętajno

 

Czy posterunek poprawi bezpieczeństwo w gminie? Policjanci będący na miejscu z pewnością pomogą mieszkańcom naszej gminy czuć się bezpieczniej. Myślę, że gdy policjanci pojawią się tu na stałe, to kierowcy będą częściej ściągać nogę z gazu, ustępować miejsca pieszym. Wydaje mi się, że dzięki obecności policji poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

 

Monika Gądek – Świętajno

 

Jak już powstanie posterunek policji, to może będzie tu trochę więcej porządku. Chodzi mi o staw, nad którym wiecznie jest spożywany alkohol, tym bardziej, że ten staw sąsiaduje z placem zabaw na który przychodzą rodzice z dziećmi i muszą się temu przyglądać. Nie ma policji i w związku z tym nie ma kto przepędzać z tego miejsca amatorów mocnych trunków.

 

 

Krzysztof Kowalczyk – Świętajno

Reklama

 

Taki posterunek jest nam na pewno potrzebny, bo w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, to sporo czasu upływa, zanim przyjedzie jakikolwiek patrol ze Szczytna. Nie da się określić kto częściej łamie prawo, miejscowi czy przyjezdni i turyści w sezonie, ale jedno jest pewne: stała obecność policji w Świętajnie na pewno bardzo poprawi stan bezpieczeństwa w Świętajnie i okolicy.

 

 

Aneta Żarnoch – Świętajno

 

Na pewno dzięki przywróconemu posterunkowi policji w Świętajnie będziemy czuć się nieco bezpieczniej. Według mnie w każdej gminie powinien być taki posterunek, ponieważ trudno jest o poprawienie bezpieczeństwa w przypadku, gdy w takiej gminie, jak nasza, jest jeden dyżurujący tylko za dnia policjant. W przypadku interwencji trzeba dzwonić na komendę w Szczytnie i o ile policjanci nie są gdzieś na interwencji w innej części powiatu, to przyjeżdżają dość szybko. Według mnie w takiej gminie, jak Świętajno, powinny być dyżury przynajmniej 12-godzinne.

 



Komentarze do artykułu

krajan

Niczego to nie zmieni, szkoda tylko na niego pieniędzy. Policjanci w większości będą pełnili służbę w Szczytnie. Komuna wraca. Jeszcze brakuje GS.

Łukasz

Ciekawy obiektywny artykuł tylko trochę w stylu Jarząbka Wacława. Czy komisariat będzie jeszcze w jakiś sposób dofinansowywany z gminnych środków?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-02-13 12:20:17

Tydzień poświęcony bezpieczeństwu w sieci

  • Wtorek, 2020-02-11 10:43:21

Prawie osiem ton nakrętek dla Pawła

  • Poniedziałek, 2020-02-10 10:33:23

Włamali się do restauracji i okradli klienta

  • Niedziela, 2020-02-09 15:48:27

Z biblioteką nie można się nudzić!

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13