Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Policyjne mury pną się do góry (komentarze mieszkańców)


Z niespełna pół roku w gminie Świętajno będzie działał posterunek policji. Na miejscu dyżury pełnić będzie 7 funkcjonariuszy, którzy będą mieć w obszarze swojego działania również i gminę Rozogi.Prace przy budowie nowej siedziby posterunku idą pełną parą. Przypomnijmy, że powstaje na działce, nieodpłatnie przekazanej na ten cel przez samorząd. Obiekt będzie posiadał wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne. W ramach inwestycji powstaje m.in. pokój przyjęć interesantów, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, magazyny oraz miejsca parkingowe.

 

 

„Tygodnik Szczytno” postanowił zapytać mieszkańców gminy, co sądzą o inwestycji i w jakim stopniu wpłynie na bezpieczeństwo.

 

 

Jan Olbryś – Jeruty

 

Nie wiem czemu wcześniej zlikwidowano, ale posterunek policji powinien być w Świętajnie. Dla nas będzie to o wiele wygodniejsze i na pewno będzie bezpieczniej, a w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, policjanci na pewno szybciej się pojawią niż patrol ze Szczytna.

 

 

Dorota Rochmalska – Świetajno

 

Dzięki nowemu posterunkowi na pewno będzie w miejscowości i gminie bezpieczniej, a niektórym kierowcom nie będzie się już aż tak „śpieszyło” na ulicach naszego Świętajna


Reklama

 

 

Małgorzata Rogalska – Świętajno

 

Czy posterunek poprawi bezpieczeństwo w gminie? Policjanci będący na miejscu z pewnością pomogą mieszkańcom naszej gminy czuć się bezpieczniej. Myślę, że gdy policjanci pojawią się tu na stałe, to kierowcy będą częściej ściągać nogę z gazu, ustępować miejsca pieszym. Wydaje mi się, że dzięki obecności policji poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

 

Monika Gądek – Świętajno

 

Jak już powstanie posterunek policji, to może będzie tu trochę więcej porządku. Chodzi mi o staw, nad którym wiecznie jest spożywany alkohol, tym bardziej, że ten staw sąsiaduje z placem zabaw na który przychodzą rodzice z dziećmi i muszą się temu przyglądać. Nie ma policji i w związku z tym nie ma kto przepędzać z tego miejsca amatorów mocnych trunków.

 

 

Krzysztof Kowalczyk – Świętajno

Reklama

 

Taki posterunek jest nam na pewno potrzebny, bo w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, to sporo czasu upływa, zanim przyjedzie jakikolwiek patrol ze Szczytna. Nie da się określić kto częściej łamie prawo, miejscowi czy przyjezdni i turyści w sezonie, ale jedno jest pewne: stała obecność policji w Świętajnie na pewno bardzo poprawi stan bezpieczeństwa w Świętajnie i okolicy.

 

 

Aneta Żarnoch – Świętajno

 

Na pewno dzięki przywróconemu posterunkowi policji w Świętajnie będziemy czuć się nieco bezpieczniej. Według mnie w każdej gminie powinien być taki posterunek, ponieważ trudno jest o poprawienie bezpieczeństwa w przypadku, gdy w takiej gminie, jak nasza, jest jeden dyżurujący tylko za dnia policjant. W przypadku interwencji trzeba dzwonić na komendę w Szczytnie i o ile policjanci nie są gdzieś na interwencji w innej części powiatu, to przyjeżdżają dość szybko. Według mnie w takiej gminie, jak Świętajno, powinny być dyżury przynajmniej 12-godzinne.

 Komentarze do artykułu

krajan

Niczego to nie zmieni, szkoda tylko na niego pieniędzy. Policjanci w większości będą pełnili służbę w Szczytnie. Komuna wraca. Jeszcze brakuje GS.

Łukasz

Ciekawy obiektywny artykuł tylko trochę w stylu Jarząbka Wacława. Czy komisariat będzie jeszcze w jakiś sposób dofinansowywany z gminnych środków?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze