Reklama


Reklama

Policyjne mury pną się do góry (komentarze mieszkańców)


Z niespełna pół roku w gminie Świętajno będzie działał posterunek policji. Na miejscu dyżury pełnić będzie 7 funkcjonariuszy, którzy będą mieć w obszarze swojego działania również i gminę Rozogi.Prace przy budowie nowej siedziby posterunku idą pełną parą. Przypomnijmy, że powstaje na działce, nieodpłatnie przekazanej na ten cel przez samorząd. Obiekt będzie posiadał wszystkie niezbędne instalacje wewnętrzne. W ramach inwestycji powstaje m.in. pokój przyjęć interesantów, pomieszczenia biurowe, gospodarcze, magazyny oraz miejsca parkingowe.

 

 

„Tygodnik Szczytno” postanowił zapytać mieszkańców gminy, co sądzą o inwestycji i w jakim stopniu wpłynie na bezpieczeństwo.

 

 

Jan Olbryś – Jeruty

 

Nie wiem czemu wcześniej zlikwidowano, ale posterunek policji powinien być w Świętajnie. Dla nas będzie to o wiele wygodniejsze i na pewno będzie bezpieczniej, a w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, policjanci na pewno szybciej się pojawią niż patrol ze Szczytna.

 

 

Dorota Rochmalska – Świetajno

 

Dzięki nowemu posterunkowi na pewno będzie w miejscowości i gminie bezpieczniej, a niektórym kierowcom nie będzie się już aż tak „śpieszyło” na ulicach naszego Świętajna


Reklama

 

 

Małgorzata Rogalska – Świętajno

 

Czy posterunek poprawi bezpieczeństwo w gminie? Policjanci będący na miejscu z pewnością pomogą mieszkańcom naszej gminy czuć się bezpieczniej. Myślę, że gdy policjanci pojawią się tu na stałe, to kierowcy będą częściej ściągać nogę z gazu, ustępować miejsca pieszym. Wydaje mi się, że dzięki obecności policji poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

 

Monika Gądek – Świętajno

 

Jak już powstanie posterunek policji, to może będzie tu trochę więcej porządku. Chodzi mi o staw, nad którym wiecznie jest spożywany alkohol, tym bardziej, że ten staw sąsiaduje z placem zabaw na który przychodzą rodzice z dziećmi i muszą się temu przyglądać. Nie ma policji i w związku z tym nie ma kto przepędzać z tego miejsca amatorów mocnych trunków.

 

 

Krzysztof Kowalczyk – Świętajno

Reklama

 

Taki posterunek jest nam na pewno potrzebny, bo w przypadku zgłoszenia jakiejkolwiek interwencji, to sporo czasu upływa, zanim przyjedzie jakikolwiek patrol ze Szczytna. Nie da się określić kto częściej łamie prawo, miejscowi czy przyjezdni i turyści w sezonie, ale jedno jest pewne: stała obecność policji w Świętajnie na pewno bardzo poprawi stan bezpieczeństwa w Świętajnie i okolicy.

 

 

Aneta Żarnoch – Świętajno

 

Na pewno dzięki przywróconemu posterunkowi policji w Świętajnie będziemy czuć się nieco bezpieczniej. Według mnie w każdej gminie powinien być taki posterunek, ponieważ trudno jest o poprawienie bezpieczeństwa w przypadku, gdy w takiej gminie, jak nasza, jest jeden dyżurujący tylko za dnia policjant. W przypadku interwencji trzeba dzwonić na komendę w Szczytnie i o ile policjanci nie są gdzieś na interwencji w innej części powiatu, to przyjeżdżają dość szybko. Według mnie w takiej gminie, jak Świętajno, powinny być dyżury przynajmniej 12-godzinne.

 Komentarze do artykułu

krajan

Niczego to nie zmieni, szkoda tylko na niego pieniędzy. Policjanci w większości będą pełnili służbę w Szczytnie. Komuna wraca. Jeszcze brakuje GS.

Łukasz

Ciekawy obiektywny artykuł tylko trochę w stylu Jarząbka Wacława. Czy komisariat będzie jeszcze w jakiś sposób dofinansowywany z gminnych środków?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04