Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Policyjne marzenie Mateusza spełnione (zdjęcie)


Tegoroczne Dni i Noce Szczytna okazały się wyjątkowe dla 7-letniego Mateusza z Piastowa (powiat pruszkowski). Przez niemal cały jeden dzień był... policjantem a miejscowi stróże prawa z zadowoleniem i radością korzystali z fachowego wsparcia chłopca.Jak mówi mama Mateusza – Sylwia Rzeczkowska – chłopiec mówił o tym, że zostanie policjantem już od momentu, jak... w ogóle zaczął mówić.

 

- Nieustannie powtarza, że będzie łapał złodziei, a jego chęć zostania policjantem jest tak ogromna, że nawet sprawiliśmy mu mundur niemal jak prawdziwy. I ten policyjny strój jest dla niego najważniejszy.

 

Państwo Rzeczkowscy w Szczytnie nie bywają dość często. Od czasu do czasu odwiedzają rodziców (dziadków Mateusza) w Marksewie. Ale informacja o tym, że podczas Dni i Nocy Szczytna odbędzie się piknik mundurowy, skłoniła ich do przyjazdu właśnie w ten czas. - Bo jak Mateusz dowiedział się o tym pikniku, od razu powiedział: „Mama, ubierz mnie w mój mundur, bo będę pilnował porządku i wypisywał mandaty”.


 

I tak się stało. Już podczas marszu na Plac Juranda Mateusz wzbudzał powszechne zainteresowanie, a gdy tu dotarł – został godnie przyjęty przez swoich starszych kolegów „po fachu”.

 

- Dzięki uprzejmości szczycieńskich policjantów mój synek spełnił swoje największe marzenie: publicznie wystąpił w policyjnym mundurze i spędził czas w policyjnej „pracy”. W tym czasie był chyba najszczęśliwszym dzieckiem na świecie i za to szczycieńskim policjantom bardzo dziękuję – komentuje pani Sylwia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze