Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Policyjne małżeństwo w ekstremalnym Hardmanie

Starszy sierżant Agata Mendelewska i sierż. Kamil Mendelewski wzięli udział w ekstremalny biegu „Hardman 2020”. Zajęli odpowiednio 7 i 4 miejsce.

Zawody odbyły się w Ostródzie nad jeziorem Sajmino. Rywalizowało 10 policjantów z różnych jednostek garnizonu warmińsko – mazurskiego.

Zawodnicy wystartowali w sobotę, tuż po zapadnięciu zmroku. Najpierw był bieg na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tę konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy, żeby zaliczyć próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Po wyjściu z wody zawodnicy musieli jeszcze przebiec 300 metrów z 30-kilogramowym obciążeniem.

Pierwsze miejsce wywalczył reprezentant KPP Mragowo, a dwa następne – funkcjonariusze z Iławy.

Sierż. Kamil Mendelewski, który reprezentował Komendę Powiatową Policji w Szczytnie zajął czwarte miejsce. St. sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta, już trzeci raz, wystartowała w "HARDMANIE" zajęła siódme miejsce.