Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Policyjna akcja: „Świeć przykładem – bądź widoczny!” (zdjęcia)


Ruszyła 4. edycja akcji informacyjno –edukacyjnej pod nazwą „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Włączyli się do niej oczywiste też funkcjonariusze ze Szczytna. W czwartek rozdawali pieszym i rowerzystom odblaski, ale nie tylko...- Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych drogach – wyjaśnia sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ważnym elementem tej akcji jest również uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że samo posiadanie elementu odblaskowego nie wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa. Odblaski należy nosić w takich miejscach, aby były widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.


Reklama

 

W czwartek, 1 października policjanci z referatu ruchu drogowego wspólnie z policjantką z zespołu profilaktyki społecznej szczycieńskiej komendy, na terenie gminy Szczytno, przeprowadzili działania w ramach „Świeć przykładem – bądź widoczny!”

 

Szczycieńscy funkcjonariusze rozdawali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe tłumacząc przy tym, że korzystanie z nich znacznie wypływa na bezpieczeństwo. - Ale pod warunkiem, że odblaski są umieszczone w takich miejscach na ubierze pieszego, że są widoczne dla innych uczestników ruchu drogowe – podkreśla sierżant Cyganiuk.

Reklama

 

 

Akcja „Świeć przykładem – bądź widoczny!” trwa od 24 września 2020 roku do 30 marca 2021 roku.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

  • Sobota, 2020-10-17 14:42:29

SKS powoli wstaje z kolan (zdjęcia)

Reklama


Komentarze