Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Policyjna MEGI odeszła na zasłużoną emeryturę (zdjęcia)


Policyjny owczarek niemiecki MEGI po 8 latach służby w szczycieńskiej jednostce odchodzi na zasłużoną emeryturę. Kolejne lata swojego życia spędzi w cywilu u boku policjanta, swojego przewodnika.



MEGI wraz ze swoim przewodnikiem mł. asp. Rafałem Jaworskim służyła w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

 

 

- Megi była psem patrolowo – tropiącym, wyszkolonym do poszukiwania osób zaginionych oraz sprawców przestępstw – mówi Anna Walerzak, oficer prasowa KPP Szczytno. - W 2009 roku pomyślnie ukończyła kurs w Szkole Policji w Sułkowicach, skąd dostała przydział do szczycieńskiej komendy. Przez ostatnie lata podejmowała setki tropień, poszukiwała osób zaginionych, sprawców kradzieży i włamań. Patrolowała ulice miast. Zdarzały się również sytuacje, że Megi razem ze swoim przewodnikiem byli wzywani do służby na terenie ościennych powiatów.

 


 

Pomagała swojemu przewodnikowi zarówno w czasie zabezpieczenia imprez masowych jak i w codziennej służbie dyscyplinować osoby, wobec których podejmowane były interwencje.

 

 

Megi wielokrotnie brała udział w spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, w trakcie których pod bacznym okiem swojego przewodnika - mł. asp. Rafała Jaworskiego chwaliła się swoimi umiejętnościami. Dzięki niej dzieci wiedziały jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać.

Kolejne lata swojego życia spędzi na zasłużonej emeryturze u boku funkcjonariusza szczycieńskiej jednostki.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48