Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Policjanci ze Szczytna przesiądą się do nowej motorówki


Szczycieńscy policjanci podsumowali ubiegły rok. Na specjalnej odprawie zjawili się między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który przy okazji podsumowania uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi motorowej.W piątek (08.02.2019) o godz. 11:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie odbyła się narada roczna, w której oprócz policjantów i pracowników komendy udział wzięli: mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta Szczytno, Cezary Łachmański Burmistrz Miasta i Gminy Pasym, Sławomir Wojciechowski Wójt Gminy Szczytno, Grzegorz Zapadka Burmistrz Miasta i Gminy Wielbark.

 

 

 

Mł. insp. Tomasz Bzymek Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie przedstawił statystykę osiągniętych w jednostce wyników. W minionym roku odnotowano tendencję wzrostową w postępowaniach wszczętych oraz spadek w przestępstwach stwierdzonych. Ważną rzeczą na jaką zwrócił uwagę Komendant to znaczny wzrost wykrywalności przestępstw kryminalnych. Możemy się również pochwalić ponad milionową kwotą wartości mienia odzyskanego.

 

 

Na co zwrócono uwagę, to prawidłowy czas reakcji szczycieńskich policjantów na interwencyjne zgłoszenia mieszkańców, który uzyskany został przy obsłudze ponad 9 tysięcy interwencji z czego 200 razy podejmowano interwencje domowe, a pozostałe dotyczyły interwencji w miejscach publicznych.

 

W policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych znajdującym się w budynku komendy w 2018 roku przebywało 483 osób, z czego 158 zostało doprowadzonych w celu wytrzeźwienia.

 

W porównaniu do 2017 roku, w 2018 r. liczba wypadków zmalała o 23 do wartości 60. Wzrosła nieznacznie liczba kolizji do jakich doszło na drogach powiatu szczycieńskiego do wartości 694 - o 22 więcej niż w roku ubiegłym. W zaistniałych zdarzeniach drogowych rannych zostało 71 osób, spadek o 28, natomiast zginęło 6 osób.

 

 

Przedstawione powyżej dane, to niektóre tylko efekty pracy szczycieńskich funkcjonariuszy. Jak podkreślił mł. insp. Tomasz Bzymek praca policjantów jest pracą odpowiedzialną. To właśnie dzięki ich pracy na drogach, w miejscach publicznych, a nawet w miejscach zamieszkania inni mogą czuć się bezpiecznie.

 

W dalszej części mł. insp. Tomasz Bzymek podziękował wszystkim przedstawicielom samorządów terytorialnych, szefom instytucji i organizacji oraz przedstawicielom służb za zaangażowanie, pracę i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie powiatu szczycieńskiego. Miniony rok obfitował w wiele różnorodnych zdarzeń oraz działań m.in. imprez masowych.


 

 

Artur Choroszewski Prokurator Rejonowy w Szczytnie odniósł się do wyników pracy przedstawionych przez Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie. Wyraził wdzięczność za zaangażowanie funkcjonariuszy w prowadzonych i zakończonych postępowaniach w 2018 r. jak też nadmienił, że funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego podczas prowadzonych postępowań wykazują się dużą wiedzą oraz zaangażowaniem co przekłada się na ilość i jakość zakończonych spraw.

 

Z kolei Jarosław Matłach Starosta Szczycieński podziękował policjantom za trud w codziennej służbie, jak też odniósł się do narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu obywatele mają bezpośredni wpływ na działania policji, a w konsekwencji na wzmacnianie społecznego poczucia bezpieczeństwa.

 

Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski zwrócił uwagę na pozytywny wizerunek szczycieńskich policjantów wśród mieszkańców powiatu. W imieniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego podziękował wszystkim policjantom szczycieńskiej jednostki za zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

 

Mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wyraził słowa uznania dla pracy szczycieńskich policjantów oraz pracowników cywilnych. Pogratulował osiągniętych wyników, zadowolenia społecznego i bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym i służbami mundurowymi. Dodał również, że w jego ocenie wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie Policji, która tak dobrze postrzegana jest w regionie.

 

Po zakończonej naradzie rocznej wszyscy zaproszeni goście udali się na dziedziniec jednostki policji, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie łodzi motorowej R-3 MARINE LAB funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Łódź została zakupiona z Programu Modernizacji Policji i przekazana z Komendy Głównej Policji za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak uroczyście przekazał policjantom Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie kluczyki do łodzi.

 

Łódź wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia trafiła do policjantów pełniących służbę na wodzie.

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2019-09-08 21:03:04

Ciesielski z największymi rybami (zdjęcia)

 • Piątek, 2019-09-06 10:08:50

Z tropików do Szczytna?

 • Czwartek, 2019-09-05 13:04:53

Maciek w „Szansie na sukces”

 • Czwartek, 2019-09-05 09:59:17

Mistrzostwa Szczytna o zasięgu powiatowym


Komentarze

 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
  Autor: Lucjan
  2019-09-16 14:28:18
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
  Autor: Krajan
  2019-09-15 14:29:28
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
  Autor: dr
  2019-09-15 10:37:50
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-09-15 09:38:00
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
  Autor: massakra
  2019-09-14 17:35:27
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
  Autor: Jerzy
  2019-09-14 14:40:43
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
  Autor: Bogdan
  2019-09-14 09:24:26
 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-14 08:49:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
  Autor: Aaa
  2019-09-14 06:07:43
 • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
  A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
  Autor: Śmieszek
  2019-09-13 17:12:30