Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Policjanci z KPP w Szczytnie świętowali (zdjęcia)


Odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji zorganizowane w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Z uwagi na nadal trwającą pandemię, mundurowi swoje święto musieli obchodzić w wąskim gronie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, wynikających z obowiązującego reżimu sanitarnego. Święto Policji każdego roku stanowi jednak wyjątkową okazję do uhonorowania oraz wyróżnienia funkcjonariuszy, wzorowo wykonujących swoje obowiązki służbowe. To w szczególności dzień wręczania odznaczeń i awansów, na wyższe stopnie służbowe. Były odznaki, medale i awanse, ale także podziękowania za trud codziennej służby wykonywanej z zaangażowaniem i poświęceniem na rzecz bezpieczeństwa obywateli.W poniedziałek (02.08.21r.) na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tym roku przypada 102. rocznicę powołania Policji Państwowej, której obchody w całym kraju honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, co było kolejnym powodem do świętowania.

 

Pierwszym akcentem naszej uroczystości było przybycie na plac apelowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Pana nadinsp. Tomasza Klimka. Towarzyszył mu Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, Pan insp. Radosław Drach. Dowódca uroczystości podkom. Michał Szynaka, kierownik Referatu Patrolowo – Interwencyjnego, Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego szczycieńskiej komendy, złożył meldunek Panu Generałowi o gotowości pododdziału do rozpoczęcia uroczystości, po czym odegrany został Hymn Państwowy.

 

Następnie w imieniu gospodarza uroczystości, Pana Komendanta insp. Radosława Dracha powitano przybyłych gości. W obchodach Święta Policji zorganizowanych w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Pan nadinsp. Tomasz Klimek, Zastępca Komendanta – Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Pan insp. dr Andrzej Żyliński, Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach, Burmistrz Miasta i Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka, Zastępca Burmistrza Miasta Szczytno Pani Ilona Bańkowska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie st. bryg. Pan Grzegorz Rybaczyk oraz Prokurator Rejonowy w Szczytnie, Pan Artur Bekulard.

 

Pierwszy, podczas uroczystych obchodów Święta Policji, głos zabrał gospodarz tej uroczystości, czyli szef szczycieńskiej jednostki. insp. Radosław Drach w swoim przemówieniu zwrócił się najpierw do obecnych na placu apelowym funkcjonariuszy: „Jestem dumny z tego, że nosze taki sam mundur jak Wy. Jestem równie dumny z tego, że dowodzę właśnie tą jednostką i taką kadrą. Osiągnięte przez naszą jednostkę wyniki, pomimo nadal trwającej pandemii i ogromu dodatkowych obowiązków z którymi przyszło nam się zmierzyć, mówią same za siebie i są odzwierciedleniem Naszej ciężkiej pracy. Dziękuję również obecnym na naszej uroczystości samorządowcom bez wsparcia, których nie udałoby nam się pewnych rzeczy osiągnąć. Wasze wsparcie przy realizacji podstawowych zadań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, jest nieocenione. W dalszym ciągu liczę na to, że nasza współpraca będzie utrzymywała się na tak wysokim poziomi, jak dotychczas”.

 

W dalszej części uroczystości uwaga wszystkich zgromadzonych skupiła się na głównych jej bohaterach. W tym roku z okazji Święta Policji, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Medalem Brązowym za „Długoletnią Służbę” został odznaczony kom. Jakub Sylwestrzak, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz podkom. Marcin Stawiarz, Kierownik Referatu Dochodzeniowo –Śledczego I, Wydziału Kryminalnego. Medale te nadawane są na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej.


Reklama

 

Również na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” został odznaczony Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach. Szef szczycieńskiej jednostki odznakę z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie Pana nadinsp. Tomasza Klima odebrał podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji zorganizowanych w miniony piątek (30.0721r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach.

 

W trakcie obchodów Święta Policji zorganizowanych w szczycieńskiej jednostce, awanse na wyższe stopnie służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, pana nadinsp. Tomasza Klimka odebrało 17 funkcjonariuszy.

 

Na Nadkomisarza Policji:

Kom. Pawła Przybyłka

Kom. Michała Nieliwodzkiego

 

Na aspiranta Policji:

mł. asp. Barbara Hodkowska

mł. asp. Łukasz Popkowski

mł. asp. Radosław Kozłowski

mł. asp. Jakub Jabuszewski

 

Na młodszego aspiranta Policji:

sierż. szt. Kamil Niedziela

sierż. szt. Krzysztof Kurman

 

Na sierżanta sztabowego Policji:

st. sierż. Agata Mendelewska

st. sierż. Ilona Michalak

st. sierż. Sebastian Chamera

 

Na starszego sierżanta Policji:

sierż. Monika Chamera

sierż. Jacek Kaczmarczyk

 

Na sierżanta Policji:

st. post. Wioletta Pichal

st. post. Andrzej Bondaruk

 

Na starszego posterunkowego Policji:

post. Anika Pogorzelska

 

Reklama

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Pan nadinsp. Tomasz Klimek podczas swojego przemówienia zwrócił się do wyróżnionych, odznaczonych i awansowanych funkcjonariuszy. „Dziękuję Wam za zaangażowanie, które w trakcie pełnienia służby wkładacie w realizację powierzonych Wam obowiązków. Przykro mi, że podczas panującej pandemii musimy po raz kolejny spotkać się w tak wąskim gronie. Jednak Wam jako funkcjonariuszom nie trzeba przypominać, co jest wartością nadrzędną, szczególnie w dobie panującej pandemii. Dbaliście o bezpieczeństwo setek ludzi przebywających w izolacjach i kwarantannach, podejmowaliście się nowych zadań, nie zapominając przy tym o tych podstawowych, do których nasza formacja została powołana. Z tego miejsca chciałbym pogratulować Panu Komendantowi insp. Radosławowi Drachowi osiągniętych wyników i tak dobrze wykwalifikowanej kadry. To właśnie wyniki jednostek powiatowych, takich jak Wasza, podnoszą rangę skuteczności działań Policji w skali całego województwa”.

 

Swoje słowa uznania skierował również do obecnych na placu apelowym funkcjonariuszy Starosta Szczycieński, Pan Jarosław Matłach. „Życzę Wam abyście zawsze do swoich domów wracali cali i zdrowi. Podziękujcie w Naszym imieniu swoim rodzinom, bo to właśnie oni niejednokrotnie muszą zmierzyć się z trudem Waszej pracy. Przedłużająca się służba, pracujące weekendy i samotne święta. Życzę Wam, abyście na każdym kroku swojej służby wypełniali słowa roty ślubowani, którą złożyliście zakładając ten zaszczytny mundur. Niech służba na rzecz lokalnej społeczności daje Wam powód do domu i satysfakcji.

 

Po tych słowach, dowódca uroczystości podkom. Michał Szynaka wydał komendę… „Pododdział Baczność! Na prawo patrz”! i złożył Panu Generałowi meldunek o zakończeniu uroczystych obchodów Święta Policji zorganizowanych w Komedzie Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama