Niedziela, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Policjanci wypisali 33 mandaty za prędkość


Wczorajsza ogólnopolska akcja kaskadowych pomiarów prędkości przyniosła mandatowe żniwa w naszym powiecie. Z 42 skontrolowanych kierowców, aż 33 otrzymało mandaty.Policjanci przyznają, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko i to głównie w obszarach zabudowanych.

Działania związane z kaskadowym pomiarem prędkości ruszyły we wtorek o godzinie 6 i prowadzone były do godziny 22. Szczycieńscy policjanci „polowali” na kierowców zarówno stacjonarnie, jak też w autach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.


Reklama

 

 

Pomiary kaskadowe to nic innego, jak podwójne, a czasem i potrójne punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze. Gdy kierowca mija jeden często myśli, że w pobliżu nie może być innych policjantów i często świadomie bądź nie przyśpiesza. Gdy łamie ograniczenia prędkości zatrzymuje go kolejny patrol.

 

 

Reklama

Takimi akcjami policja chce w ten sposób ograniczyć zagrożenia wynikające z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Funkcjonariusze uświadamiali też kierowców, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

KPP Szcztyno/ip

Fot. PolicjaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama